• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-11 09:58 Time باغ ‌وحش کرمان تعطیل شد
 
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان از متوقف شدن فعالیت باغ وحش این شهر خبر داد و گفت: باغ وحش جدید به‌زودی با مشارکت بخش خصوصی و استانداردهای زیست محیطی و دامپزشکی در نزدیکی کرمان احداث می‌شود.

به گزارش فاخته، یدالله علیزاده  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: باغ وحش، باید حداقل ۲ کیلومتر از حریم شهر فاصله داشته باشد، اما باغ وحش کرمان، در فاصلۀ ۳۰ تا ۴۰ متری از ساختمان‌های مسکونی و در داخل شهر قرار داشت و با توجه به اینکه شهرداری کرمان زمین لازم برای ساخت باغ وحش را در خارج از حریم شهر در اختیار دارد، برای ساخت باغ وحش در حال رایزنی با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی هستیم.

وی از سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به ایجاد باغ وحش درخواست کرد در این زمینه با شهرداری کرمان مشارکت کنند و اظهار داشت: شهرداری به احتمال فراوان باغ وحش کرمان را در زمینی واقع در جاده ماهان منتقل خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان در خصوص علت تعطیلی باغ وحش این شهر گفت: شرایط زیست‌محیطی مناسب برای گونه‌های جانوری موجود در حیات وحش، فراهم نبود، ضمن اینکه با توجه به وسعت کم و شیب زیاد باغ وحش، امکان گسترش این مجموعه و فراهم کردن فضای مناسب برای حیوانات نیز وجود نداشت.

وی با تاکید بر اینکه حیوانات موجود در مجموعه باغ وحش کرمان، در فضای نامناسب نگهداری می‌شدند، افزود: اداره‌کل محیط زیست و دامپزشکی نیز مجوز لازم را برای ادامه فعالیت مجموعه باغ وحش، صادر نکردند و حامیان حیوانات و حیات وحش نیز از وضعیت مجموعه باغ وحش کرمان ناراضی بودند و این موضوع را بارها اعلام کرده‌اند.

علیزاده همچنین در خصوص سرنوشت حیوانات موجود در مجموعه باغ وحش کرمان گفت: تعدادی از حیوانات متعلق به اداره‌کل محیط زیست بود که به این اداره‌کل تحویل داده شد.

وی افزود: تعدادی از حیوانات مجموعه باغ وحش کرمان نیز متعلق به شهرداری است که به‌زودی به مراکز مجاز و یا سایر باغ وحش‌های استان کرمان تحویل داده می‌شود.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 
04  نشانی:
مشهد
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
 
19 - ذو القعدة - 1441
 
2020 - Jul - 09