1
2
3
نظارت بهداشتی و قرنطینه‌ای بر صادرات یک هزار تن ماهی از خوزستان
 
مدیرکل دامپزشکی خوزستان از صادرات بیش از هزار تن انواع آبزیان از این استان به کشورهای دیگر در فروردین ماه امسال خبر داد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-03 12:29

به گزارش فاخته دکتر مصطفی کنارکوهی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به نقش دامپزشکی در تحقق صادرات آبزیان، اظهار کرد: در راستای توسعه صادرات آبزیان خوزستان، بیش از یک هزار تن انواع آبزیان شامل ماهی پرورشی تازه، ماهی منجمد و میگو در ماه گذشته به کشورهای همسایه صادر شد.

وی با اشاره به نظارت بهداشتی قرنطینه‌ای اداره‌کل دامپزشکی خوزستان بر صادرات آبزیان، افزود: در ماه گذشته مجموعه دامپزشکی بر روند صادرات یک هزار و ۱۵۹ تن انواع آبزیان تازه و منجمد نظارت بهداشتی و قرنطینه‌ای داشته است. این آبزیان به کشورهای عراق، کویت و روسیه صادر شد که تاثیر عمده‌ای در صادرات کشور داشته است.

کنارکوهی گفت: از مهمترین عوامل پایدار ماندن صادرات یک فرآورده خام دامی از قبیل ماهی تازه، ارتقای شاخص‌های کیفی و بهداشتی آن است که با تلاش کارشناسان دامپزشکی در این زمینه، این مهم محقق شده است.

مدیرکل دامپزشکی خوزستان نظارت بهداشتی بر محموله‌های صادراتی و وارداتی مرتبط با حوزه دامپزشکی را از مهمترین وظایف حاکمیتی دامپزشکی دانست و تاکید کرد: کلیه این اقدامات با انجام آزمایش‌های میکروبی، شیمیایی و ارگانولپتیکی توسط کارشناسان اداره‌کل دامپزشکی خوزستان انجام می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری