• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-03 12:24 Time مدیرکل دامپزشکی: جوجه‌ریزی در استان سمنان کاهش یافت
 
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان با اشاره به کاهش میزان جوجه‌ریزی در این استان گفت: میزان جوجه‌ریزی فروردین امسال نزدیک به ۲ میلیون قطعه و در مدت مشابه سال گذشته ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه بوده است.

به گزارش فاخته، دکتر حمیدرضا حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه شیوع کرونا و ماندن شهروندان در خانه موجب کاهش تقاضای گوشت مرغ شده است، ابراز داشت: افزایش قیمت نهاده، کاهش تقاضا و افت قیمت گوشت مرغ موجب شده تا مرغداران دچار مشکل شوند، اما در استان سمنان مستنداتی مبنی بر معدوم سازی جوجه گزارش نشده است.

مدیرکل دامپزشکی استان سمنان افزود: معدوم‌سازی در مرغداری‌ها روشی متداول در هنگام شیوع بیماری واگیر برای کنترل بیماری است.

وی ادامه داد: برای معدوم سازی جوجه‌ها به دلیل شیوع بیماری واگیر که ممکن است بین انسان مشترک باشد گاز دی اکسید کربن یا گاز فرمالینه در سالن نگهداری جوجه‌ها منتشر و در نتیجه جوجه‌ها معدوم و سپس لاشه‌ها از سالن خارج و معدوم‌سازی می‌شود.

وی بیان کرد: جوجه در مرغداری‌های گوشتی و تخم‌گذار نژاد صنعتی دارد و در شرایط صنعتی مانند دما، رطوبت و نور تعیین شده رشد کرده و روانه بازار می‌شود.

حسینی تصریح کرد: جوجه‌های متولد شده در مرغداری‌ها به دلیل نژاد صنعتی قادر به زندگی در بافت روستا نیستند و تلف می‌شوند و نگهداری نژاد صنعتی در روستاها به عنوان طیور بومی موجب افزایش تلفات می‌شود که تلفات زیاد لاشه‌هی باقیمانده خود می‌تواند عامل بیماری در روستا باشد.

۱۵۰ واحد دامداری صنعتی و ۵۱۱ واحد پرورش انواع طیور در استان سمنان وجود دارد که از این تعداد ۴۲ مزرعه مرغ تخم گذار، ۱۲ واحد پرورش شتر مرغ، ۶ واحد پرورش بوقلمون با ظرفیت تولید ۱۹ هزار و ۲۰۰ قطعه و بقیه واحدهای پرورش مرغ گوشتی است.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
 
9 - شوال - 1441
 
2020 - May - 31