1
2
3
کاهش قیمت نهاده‌های دامی در راه است
 
چهارآیین گفت: با توجه به حل موضوع انتقال ارز، مقدمات ترخیص و بارگیری نهاده ها از بندر امام آغاز شده است.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-01 11:40

به گزارش فاخته برومند چهارآیین کارشناس صنعت طیور در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین تحولات بازار مرغ اظهار کرد: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۶ هزار و ۲۰۰ تا ۶ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی افزود: با توجه به مازاد تولید، ذخایر بالای پشتیبانی امور دام و وعده مسئولان مبنی بر توزیع ۱۵ هزار تن گوشت مرغ منجمد پیش بینی می‌شود که در ایام ماه رمضان قیمت مرغ نوسانی نداشته باشد.

چهارآیین از التهاب بازار نهاده‌های دامی خبر داد و گفت: با توجه به آنکه موضوع انتقال ارز در سراشیبی افتاده است، از این رو مقدمات ترخیص بخشی از نهاده‌ها از بندر امام به طرف واحد‌های تولیدی آغاز شده است.

این کارشناس صنعت طیور ادامه داد: موضوع پشت بارنامه و کرایه حمل اضافه به عنوان دردسر جدید بر تولیدکنندگان وارد شده است که نهاد‌های نظارتی با اعمال نظارت دقیق باید مانع انحراف هزینه‌های حمل اضافی شوند.

وی قیمت کنونی هر کیلو ذرت را ۲ هزار و ۲۰۰ تومان و کنجاله سویا ۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: باتوجه به روند کاهشی قیمت نهاده‌های دامی پیش بینی می‌شود که تا پایان هفته نرخ هر کیلو ذرت و کنجاله سویا ۵۰۰ تومان افت کند.

عضو سابق هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی در پایان با اشاره به اینکه اوج فلاکت صنعت طیور در ۱۰ سال گذشته از ماه‌های پایانی سال گذشته آغاز می‌شود، تصریح کرد: بنابر آمار مجموع زیان مرغداران طی پنج ماه اخیر ۲ هزار میلیارد تومان است که استمرار این روند به قیمت نابودی صنعت تمام‌ می شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری