1
2
3
پرورش "کروکودیل غیربومی" به منظور استفاده از پوست و گوشت قانونی است
 
مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست درباره مزارع پرورش کروکودیل در کشورمان گفت: کروکودیل‌های این مزارع وارداتی بوده و بومی ایران نیستند؛ لذا چون بومی ایران نیستند مشکلی با پرورش آن‌ها نداریم.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-11-04 13:13

به گزارش فاخته، غلامرضا ابدالی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، درباره مزارع پرورش کروکودیل در سطح کشورمان اظهار کرد: این مزارع بیشتر با هدف تجاری راه‌اندازی شده و کروکودیل‌های این مزارع وارداتی بوده و بومی ایران نیستند.

وی ادامه داد: در این مزارع، موالید و مولدها بومی ایران نیستند و از سایر کشورها به ایران می‌آیند تا از گوشت و پوست آن‌ها استفاده شود لذا چون بومی ایران نیستند، مشکلی با پرورش آن‌ها نداریم و تنها بر اساس دستورالعمل تکثیر و پرورش گونه‌های حیات وحش در اسارت بر آن‌ها نظارت می‌کنیم.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست درباره مزارع پرورش کروکودیل بومی ایران گفت: ما کروکودیل ایرانی (گاندو) را داریم که در یک مرکز تحت مدیریت بخش خصوصی در چابهار و یک مرکز هم در باهوکلات پرورش می‌دهیم. این مزارع با هدف استفاده‌های علمی و زیست‌محیطی راه‌اندازی شده به این نحوه که جمعیت‌هایی پرورش داده شده و به طبیعت برگردد و کمبود جمعیت ما در طبیعت به این شکل جبران شود.

ابدالی بیان کرد: درصددیم یک بعد اقتصادی نیز برای این مزارع ایجاد کنیم که افراد پرورش‌دهنده نیز سود ببرند.

اما درباره اعتراض برخی مدافعان حیوانات به موضوع پوست کندن و استفاده تجاری از تمساح‌ها سید محمد نصرتی؛ مدیر بخش پستانداران دفتر حیات‌وحش سازمان حفاظت محیط زیست هم به تسنیم گفت: ما تنها بر اساس چارچوب، ضوابط و دستورالعمل‌هایی که برای ما تعریف شده است بر این مراکز نظارت می‌کنیم و نظارت ما بیش از این نیست. ما نباید با این موضوعات سلیقه‌ای برخورد کنیم و باید بُعد اشتغال‌زایی و اقتصادی را نیز در نظر داشته باشیم.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

وی با بیان اینکه عقیده حامیان حیوانات محترم است، گفت: پوست کندن حیوانات و استفاده از گوشت و پوست آن‌ها در دامداری‌ها و مرغداری‌ها نیز انجام می‌شود اما این کار نمی‌تواند باعث شود که ما این موضوع را ممنوع کنیم. ما در چهارچوب وظایف خود و بر اساس بر اساس دستورالعمل تکثیر و پرورش گونه‌های حیات وحش در اسارت عمل می‌کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری