• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-01-30 09:48 Time بیماریهای حیات وحش با همکاری تنگاتنگ دامپزشکی و محیط زیست به دقت پایش و رصد می شود آسکاریس علت مرگ پلیکان سفید حاشیه قزل اوزن
 
کارشناس رابط مبارزه با بیماریهای حیات وحش سازمان دامپزشکی کشور در استان اردبیل گفت در پی همکاری مشترک دامپزشکی و محیط زیست و در راستای رصد و پایش بیماریهای حیات وحش در استان یک قطعه پلیکان سفید در حاشیه رودخانه قزل اوزن که توسط محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست در محدوده شهرستان کوثر پیدا و جهت بررسی علت بیماری تحویل اداره کل دامپزشکی استان شده بود پس از کالبد گشایی و انجام آزمایشها و بررسیهای ل

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان؛ دکتر محسن سعیدی با بیان اینکه به گفته کارشناسان محیط زیست مشاهده و وجود پلیکان سفید در محدوده قزل اوزن بی سابقه است خاطر نشان کرد احتمال اینکه این پرنده مبتلا به بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان باشد وجود داشت که باعث نگرانی ما شد ولی با آزمایشها و بررسیهای دقیق و انجام معاینات کلینیکی موضوع منتفی شد.
کارشناس رابط مبارزه با بیماریهای حیات وحش با یادآوری اینکه بعضی از بیماریها با امکان گسترش سریع در حیات وحش احتمال بروز بیماریهای نو پدید و بازپدید همانند آنفلوانزای فوق حاد پرندگان ، هاری ، تب خونریزی دهنده کریمه کنگو ، سل و تب برفکی و ... سلامت و اقتصاد دامپروری را تحت تأثیر قرار می دهند تصریح کرد حیات وحش مخزن برای بسیاری از بیماریهای حیوانات اهلی است و عوامل بیماریزا در حیوانات وحشی می تواند بیماری شدیدی در حیوانات اهلی ایجاد نماید.
وی ادامه داد در این راستا تمامی این مناطق به دقت رصد و پایش می شود و در صورت مشاهده گونه های تلف شده یا مشکوک به بیماری بلافاصله موضوع به اداره دامپزشکی گزارش و اقدامات لازم از جمله نمونه برداری و تأیید نوع بیماری انجام می شود.
دکتر محسن سعیدی یادآور شد : بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان یک بیماری ویروسی پرندگان است و پرندگان وحشی و آبزی می توانند بدون اینکه خود مبتلا به بیماری شوند ویروسهای این بیماری را ا با خود جابجا کنند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
 
9 - شوال - 1441
 
2020 - May - 31