1
2
3
صادرات دام به بیش از ۱۰۰ هزار راس رسید
 
مدیرعامل اتحادیه دام سبک‌ گفت: بنابر آخرین آمار صادرات دام به بیش از ۱۰۰ هزار راس رسیده است.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-09-08 17:49

به گزارش فاخته به نقل از باشگاه خبرنگاران، افشین صدردادرس گفت: بنابر آخرین آمار بیش از ۱۰۰ هزار راس دام به بازارهای هدف صادر شده و همچنان صادرات در حال انجام است.

به گفته او، هم اکنون دامداران با مشکل انباشتگی بره های نر در واحدها روبرو هستند و شرایط بازار تا حدودی برای میش و بز بهتر است.

صدردادرس قیمت کنونی هر کیلو بره نر را ۷۵ هزار تومان و میش ۴۵ تا ۵۰ هزار تومان اعلام کرد و گفت: بازار گوشت رابطه منطقی با دام‌ زنده ندارد و به عبارت دیگر یک سری فاکتورها تعیین کننده قیمت گوشت در بازار هستند، براین اساس گرانی گوشت هیچ ارتباطی به صادرات ندارد.

مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: قاچاق دام موضوع جدیدی نیست، از دیرباز کماکان وجود داشته است و از سوی دیگر صادرات هم به کندی در حال انجام است؛ لذا این عوامل تاثیری بر قیمت دام زنده نداشتند به طوریکه قیمت هر کیلو دام در مقایسه با اسفند اختلاف ۳ تا ۴ هزار تومانی داشته است.

او نسبت به کشتار دام های مولد و با وزن‌ پایین هشدار داد و گفت: در شرایط کنونی کشتار دام های ماده و همچنین دام های با وزن پایین در حال انجام است که این موضوع زنگ خطری برای تولید محسوب می شود؛ بنابراین از مسئولان ستاد تنظیم بازار و وزارت جهاد کشاورزی انتظار می رود که به فکر تولیدکننده باشند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

این مقام مسئول گفت: با توجه به ذخایر مناسب گوشت در سردخانه ها از مسئولان پشتیبانی امور دام انتظار می رود که اقدام به توزیع ذخایر کند تا التهابات بازار گوشت فروکش کند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری