1
2
3
رییس سازمان دامپزشکی کشور خبر داد:
افزایش ۳۸ درصدی واکسیناسیون دام های عشایری
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان دامپزشکی کشور از افزایش ۳۸ درصدی واکسیناسیون دام های عشایر کشور طی سال جاری خبر داد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-09-08 13:51

به گزارش فاخته به نقل از ایرنا، دکتر سید محمد آقامیری در آیین همایش شبانان و گله داران عشایر استان در قالب رزمایش جهادگران فاطمی ۲ اظهار داشت: طبق اذعان سازمان بهداشت جهانی دام، کشور ایران در زمینه واکسیناسیون دام و مبارزه با بیماری های واگیروار دامی جایگاه مطلوبی دارد و در این زمینه رشد داشته است.

وی افزود: برای توسعه خدمات دامپزشکی و با هدف پاکسازی ۶ بیماری از جمله شاربن، پی پی آر، لمپی اسکین، هاری و تب برفکی برنامه هایی در دست اقدام است.

رییس سازمان دامپزشکی کشور حفظ جمعیت عشایری و صادرات محصولات عشایر به ویژه دام های مازاد به بازارهای بین المللی را از مهمترین برنامه های وزارت جهاد کشاورزی و سازمان دامپزشکی برشمرد و یادآور شد: در قالب اروهای جهادی عملیات های پیشگیری از بیماری، ارائه خدمات درمانی دامی و جهاد تبیین در حوزه عشایری برنامه ریزی شده است.

دکتر آقامیری با بیان اینکه ۲۵ درصد گوشت کشور توسط عشایر تامین می شود، ادامه داد: مسوولان کشور با وجود برخی مشکلات و کمبودها در راستای خدمات رسانی به جمعیت عشایر کوتاهی نمی کنند.

استاندار ایلام هم گفت: ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات به عشایر استان پرداخت و ۲۲ میلیارد تومان برای بهسازی ایل راه ها هزینه شده است.

حسن بهرام نیا افزود: ۶ هزار تن نهاده دامی توزیع و تاکنون یک هزار و ۵۰۰ راس دام مازاد به خارج از کشور صادر شده و پنج هزار راس دام دیگر آماده صادرات است.

وی ادامه داد: عشایر از لحاظ شهامت و رشادت همواره در صف مقدم هستند و بار اصلی عرصه تولید و اقتصاد نیز بر دوش این قشر است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

بهرام نیا تاکید کرد: رسانه های معاند با بزرگنمایی و سیاه نمایی مشکلات سعی در پمپاژ ناامیدی در بین مردم می کنند، در حالیکه باید دستاوردهای انقلاب و نظام در قالب جهاد تبیین به مردم معرفی شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری