1
2
3
آغاز رزمایش بزرگ جهاد دامپزشکی در خراسان شمالی؛
واکسیناسیون ۴۵۰ هزار راس دام عشایری در خراسان‌شمالی
 
در مورخه ششم آذر ۱۴۰۱ رزمایش جهاد دامپزشکی در محل منطقه عشایری قنبریها از توابع شهرستان مانه و سملقان با همکاری سپاه حضرت جواد الائمه (ع) استان خراسان شمالی برگزار گردید.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-09-07 10:12

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، در این رزمایش که از ششم آذرماه به مدت سه روز انجام میگردد، عملیات مبارزه با انگل های داخلی و خارجی از طریق سم پاشی بدن دام، خوراندن محلول خوراکی آلبندازول، واکسیناسیون بر علیه بیماری های دامی و توزیع مکمل صورت خواهد گرفت.

برگزاری افتتاحیه رزمایش جهاد دامپزشکی با حضور دکتر محمد مهدی خورشیدوند مشاور معاون وزیر و جانشین قرارگاه محرومیت زدایی سازمان دامپزشکی کشور ، حجه الاسلام و المسلمین رضا نوری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان بجنورد، دکتر حاتمی جانشین فرماندهی سپاه در امور اقشار بسیجی استان ، جواد بهادری فرماندار شهرستان مانه و سملقان و دیگر مدیران و مسئولان سپاه استان و مدیران کل زیر مجموعه جهاد کشاورزی استان انجام شد.

دکتر خورشیدوند جانشین قرارگاه محرومیت زدایی سازمان دامپزشکی کشور ضمن تبریک هفته بسیج عنوان کرد: دغدغه های عشایر ، خرید تضمینی دام و واسطه گری در این حوزه مورد توجه قرار دارد.

وی ادامه داد: بعد از دستور ریاست جمهور در خصوص احیا و توسعه امر جهاد و فرمان معاون وزیر و ریاست سازمان دامپزشکی کشور ، اولین قرارگاه نهادی دولت تشکیل و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه ، سازمان بسیج عشایری کشور و سازمان امور عشایری کشور بعنوان اعضا شروع به کار کردند و تاکنون در ۱۷ استان رزمایش جهاد دامپزشکی اجرا شده است.

دکتر خورشیدوند افزود: وظیفه ما در خصوص عشایر این است که با توجه به تغییر اقلیم منطقه، تلاش و مبارزه با بیماریهای دامی در این استان با جدیت بیشتری باشد و همچنین تا پایان رزمایش ۴۵۰ هزار راس دام واکسینه و تمامی اماکن سمپاشی شود و در طول هشت ماه چهار میلیون خدمت در ۱۷ استان به عشایر عزیز ارائه شد.

وی گفت : کلیه خدمات دامپزشکی در سامانه Gis ثبت می‌گردد و عملکرد دامپزشکی های استان به صورت دوره‌ای گزارش گیری و پیگیری خواهد شد و تلاش بر این است که با پنج بیماری در کشور مقابله ، مهار و مختومه شود.

وی اظهار داشت: خروجی این رزمایش‌ها باعث شده است که در سازمان بهداشت جهانی دام پرچم جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف در حوزه صادرات ثبت شود.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

در پایان دکتر حمید رمضانی مدیر کل دامپزشکی خراسان شمالی گفت: با توجه به خشکسالی در استان جهت بهره برداری در دام عشایر ، مبارزه با انگل های داخلی و خارجی اولویت کار دامپزشکی استان می باشد. همچنین اجرای عملیات مبارزه با بیماری ها، توزیع مکمل و محلول خوراکی آلبندازول توسط اکیب های جهادی دامپزشکی از محل اعتبارات استانی تامین می گردد.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری