1
2
3
درپی حذف ارز ترجیحی؛
شرکت‌های داروسازی دامپزشکی باچالش واردات مواد اولیه و افزایش قیمت دارو مواجه شدند
 
مسئول بخش آبزیان شرکت رویان دارو گفت: تمام شرکتهای داروسازی با چالش واردات مواد اولیه مواجه هستند و حذف ارز ترجیحی نیز از مواردی است که ضمن دامن زدن به این چالش موجب افزایش قیمت دارو شده است.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-09-01 20:11

به گزارش فاخته به نقل از ایلنا،‌ هومن تیموری مسئول بخش آبزیان شرکت رویان دارو، بزرگترین تولیدکننده محصولات دارویی دامپزشکی کشور،‌ گفت: در سالهای اخیر توانستیم با سرمایه‌گذاری در بخش آبزیان محصولات ویژه‌ای را برای آنها تامین و تولید کنیم.

وی با اشاره به ضرورت این امر نیز گفت: به دلیل مشکلاتی که در سلامت آبزیان کشور مطرح بود تصمیم به فعالیت تخصصی در این حوزه گرفتیم، کارشناسان داخلی سالها تلاش کردند تا سرانه مصرف آبزیان کشور از 3 کیلوگرم به 10 کیلوگرم برسد. اما برخی از تولیدکنندگان آبزی با تجویزات اشتباه و استفاده آنتی بیوتیک‌ها سلامت آبزیان را با چالش مواجه نمودند. بنابراین احساس کردیم که باید در حوزه حفظ سلامت پرورش آبزیان کشور فعالیت‌ کنیم، چرا که به این ترتیب علاوه بر حفظ سلامت آبزیان مصرفی کشور و سلامت مصرف کنندگان، در بازارهای صادراتی نیز نگرانی بابت باقی‌مانده آنتی بیوتیکی بر روی عضلات ماهی نخواهیم داشت. درمورد محصولات داخلی نیز سعی می‌کنیم تا این فرهنگ را به پرورش‌دهنده انتقال دهیم تا از محصولات دارویی ویژه آبزیانی استفاده کند که در نهایت بتواند یک محصول سلامت را به مصرف کنندگان عرضه نماید.

تیموری با اشاره به آنتی بیوتیک‌های مصرفی در پرورش آبزیان،‌ نظیر سولفات مس، فرمالین و ضدعفونی کنندگان دیگر که ویژه این صنعت نیستند، گفت: مصرف این مواد عموما به منظور زنده نگه داشتن آبزیان است نه توجه به سلامت آنها، ‌بنابراین اقدام به تولید محصولات داروهایی اختصاصی پرورش آبزیان نمودیم تا بتوانیم ضمن حفظ سلامت آبزیان تولید شده، بازارهای داخلی را نیز در اختیار داشته باشیم.

مسئول بخش آبزیان شرکت رویان دارو درخصوص صادرات این داروها نیز گفت: درحال حاضر محصولات دارویی این شرکت به کشورهای اطراف نظیر عراق، افغانستان و غیره صادر می‌شود. همچنین حدود 50 درصد محصولات دامپزشکی کشور را نیز از طریق نمایندگی‌های دایر در تمام استانهای کشور تامین می‌کنیم.

به گفته وی؛ در حال حاضر بیش از 20 هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در این شرکت مشغول به فعالیت هستند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

وی در پایان گفت: تمام شرکتهای داروسازی با چالش واردات مواد اولیه مواجه هستند و حذف ارز ترجیحی نیز از مواردی است که ضمن دامن زدن به این چالش موجب افزایش قیمت دارو شده است. درحالی که اگر به طور کلی مقایسه‌ای داشته باشیم باید توجه کنیم که شاید در سال فقط یک بسته استامینافن و داروهای مشابه را استفاده کنیم،‌ بنابراین باید این میزان را با مصرف سرانه گوشت و مرغ و آبزیان در کشور مقایسه کنیم که بسیار اختلاف دارند. اهمیت محصولات دامی و به التبع آن مکمل‌ها و داروهای مورد نیاز صنعت دام کشور بر کسی پوشیده نیست و نیاز است این داروها با قیمت و کیفیت مناسب در اختیار شرکت‌های داروساز و دامپزشکان قرار گیرند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری