1
2
3
آغوش باز اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی برای حمایت از دامپزشکان متخصص فعال در حوزه اسب
 
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان شمالی تاکید کرد: تمام زیرساخت های مورد نیاز برای فعالیت دامپزشک ها در حوزه تخصصی اسب در اختیار آن ها قرار داده می شود.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-07-06 13:51

به گزارش فاخته، دکتر علی اکبر دلیرصحرایی در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که یکی از گلایه های پرورش دهندگان اسب ترکمن در خراسان شمالی نبود دامپزشک متخصص در حوزه بیماری های اسب است؟ گفت: اداره کل دامپزشکی استان با آغوش باز پذیرای دامپزشک متخصصی است که در حوزه اسب می تواند فعالیت کند.

وی افزود: در صورت مراجعه این دامپزشک های متخصص، این اداره کل در طول ۷۲ ساعت می تواند پروانه طبابت را برای وی استان صادر و از سوی دیگر امکاناتی همچون مکان اقامت، بیمارستان و یا کلینیک نیز در اختیار وی قرار دهد.

دکتر دلیرصحرایی ادامه داد: اما نکته ای که در این میان مطرح می باشد این است که دامپزشکان نیز به مسئله اقتصادی بودن فعالیت خود توجه می کنند و مسائلی همچون تعداد دام موجود در منطقه و .... را مد نظر قرار می دهند.

وی بیان کرد: بیشتر دامپزشکانی که به صورت تخصصی در حوزه اسب فعالیت می کنند در حال حاضر تمایل دارند در شهرهایی همچون مشهد و یا گنبد باشند و تاکنون دامپزشک متخصصی در این حوزه به این استان مراجعه نکرده است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه یکی از نیازهای اساسی صنعت اسب در خراسان شمالی وجود دامپزشک متخصص برای درمان بیماری های اسب است، گفت: باید از فارغ التحصیلان درخواست شود تا در این حوزه به این استان نیز ورود پیدا کنند و به طور حتم پرورش دهندگان اسب خراسان شمالی نیز از آن ها حمایت خواهند کرد.

خراسان شمالی دارای یک هزار و ۷۱۲ سر اسب ترکمن است.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری