1
2
3
رییس انجمن صنفی گاوداران:
تعیین عوارض بالا مانع صادرات دام سنگین شد
 
رییس انجمن صنفی گاوداران ایران گفت: باوجود تلاش‌های دولت برای آزادسازی صادرات دام زنده در حمایت از تولیدکنندگان، تعیین عوارض بالا مانع صادرات دام سنگین شد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-07-02 11:19

به گزارش فاخته به نقل از ایرنا، رییس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران تصریح کرد: اکنون عوارض صادرات برای هر کیلوگرم دام سنگین ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین شده است که این مبلغ برای صادرکنندگان، صرفه اقتصادی ندارد. زیرا بابت یک راس دام ۵۰۰ کیلویی باید پنج میلیون تومان عوارض خروج بپردازند که منطقی نیست.

وی با بیان اینکه پیش از این چنین عوارضی برای صادرات دام زنده اعمال نشده بود، اظهار داشت: این عوارض در بودجه سال ۱۴۰۱ توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شده است. بنابراین امکان حذف آن وجود ندارد مگر اینکه سران سه قوه در این خصوص تصمیم گیری کنند.

مقدسی حذف این عوارض را زمان بر دانست و گفت: انتظار می رود دولت و مجلس برای رفع این مشکل و خروج دام های سنگین با وزن های بالا از کشور تدبیری بیندیشند.

قیمت شیرخام و گوشت قرمز واقعی شود

رییس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران گفت: در پی اصلاح نظام یارانه ای و حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی دولت قول داده بود قیمت کالاها واقعی شود تا تولیدکنندگان بیش از پیش متضرر نشوند. بنابراین انتظار داریم دولت در این خصوص اقدامی انجام دهد و قیمت های جدید کالاها اعلام شود. اکنون درخواست افزایش قیمت شیرخام و گوشت قرمز را به دولت ارایه داده ایم.

مقدسی اظهارداشت: اکنون قیمت های آنالیز شده هر کیلوگرم شیرخام ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان و گوشت قرمز ۱۰۱ هزار و ۲۰۰ تومان به دولت ارایه شده و پس از تصویب اعلام می شود.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

۳۰ مردادماه سال ۱۴۰۱ بخشنامه صادرات دام زنده به گمرکات ابلاغ شد و بر اساس این شیوه نامه، تعرفه صادرات هر کیلوگرم گوساله ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان و هر راس گوسفند حدود ۵۰ هزار تومان است.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری