1
2
3
صادرات دام آزاد شده اما تعرفه صادرات سنگین است
 
رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: ۵۰۰ هزار راس دام سنگین مازاد در کشور داریم که بخشی از آن باید به بازارهای هدف صادر شود تا تولید دچار آسیب نشود.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-06-30 09:43

به گزارش فاخته، سید احمد مقدسی گفت: علی رغم آنکه صادرات دام آزاد شده، اما تعرفه صادرات سنگین است به طوریکه امکان رقابت در بازارهای جهانی وجود ندارد.

به گفته او، عوارض صادرات برای هر کیلو دام‌سنگین ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان است که با این وجود برای صادرات یک‌ گوساله ۵۰۰ کیلویی ۸ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان باید عوارض پرداخت شود، این رقم زیان ۵ میلیون تومانی دامدار در بر دارد.

مقدسی می گوید: طی نامه ای به وزیر جهاد تقاضا کردیم که از طریق سران سه قوه موضوع حذف عوارض پیگیری شود تا تولید از بین نرود چرا که با مردمی شدن یارانه ها قرار بود صادرات بدون اخذ عوارض آزاد شود.

رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: قیمت کنونی هر کیلو دام زنده ۸۰ هزار تومان است که براین اساس پشتیبانی امور دام گوشت ۵ تیکه را ۲۲۰ هزار تومان خریداری می کند که حداکثر با نرخ ۲۳۲ هزار تومان باید بدست مصرف کننده برسد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

بنابر آمار اعلامی انجمن صنفی گاوداران ۵۰۰ هزار راس دام سنگین مازاد در کشور داریم که بخشی از آن باید به بازارهای هدف صادر شود تا تولید دچار آسیب نشود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری