1
2
3
نماینده ولی فقیه در استان گلستان تاکید کرد:
دامپزشکی در توسعه و اشتغال استان نقش مهمی دارد
 
نماینده ولی فقیه در دیدار با سرپرست دامپزشکی استان با اشاره به نقش مهم دامپزشکی در توسعه و اشتغال استان گفت : حلیت مواد غذایی سالم از اهمیت بالایی برخوردار است و لزوم جدیت در نظارت های شرعی و بهداشتی را میطلبد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-06-29 13:37

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان گلستان آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده مردم شریف استان گلستان و امام جمعه گرگان در دیداری که در دفتر وی با سرپرست اداره کل دامپزشکی استان و مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی، ماه صورت گرفت ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های خستگی ناپذیر پرسنل دامپزشکی گفت : نظارت‌ و کنترل های بهداشتی و شرعی بر محصولات دامی که وارد چرخه غذایی مردم می شود، اقدامی شایسته و لازم است چرا که موجب افزایش سلامت عمومی و کاهش بیماری‌ها در سطح جامعه خواهد شد.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با ارزیابی مثبت تولید محصولات دام و طیور در استان افزود: باید با نظارت بر تولید با کیفیت و دانش بنیان که توانایی رقابت در بازار های جهانی را نیز داشته باشد تلاش کنیم که فشار را از روی تولید کننده برداریم زیرا با افزایش تولید ، اشتغال و آرامش و‌ بدنبال آن تشکیل زندگی و خانواده در استان افزایش پیدا میکند .

دکتر علی کاووسی سرپرست دامپزشکی استان گلستان هم در این دیدار ضمن اشاره به شرح وظایف و حوزه های عملکردی دامپزشکی استان گفت : امروز دامپزشکی‌ متولی حفظ و حراست از سرمایه دامی کشور و تضمین کننده سلامت ، کیفیت ، حلیت و بهداشتی بودن فرآورده های خام دامی می باشد و تلاش میشود با اجرای دقیق قوانین توسط ناظرین بهداشتی و شرعی، مصرف کنندگان از سلامت و حلیت فرآورده های خام دامی مصرفی اطمینان داشته باشند.

وی افزود : در راستای رفع موانع تولید نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است و با برگزاری نشست های متعدد و حضور میدانی در واحدهای تولیدی مرتبط با دامپزشکی تلاش کرده ایم همکاری و هماهنگی خود را با این عزیزان در راستای بهبود تولید بهداشتی و سالم افزایش دهیم .

کاووسی گفت : در حال حاضر تولید میگو‌ نسبت به سال گذشته افزایش دو برابری داشته است و در خصوص تولید گوشت مرغ و تخم مرغ علاوه بر توزیع داخل استان در کشور نیز بعنوان یکی از عرضه کنندگان اصلی این محصولات شناخته میشویم‌.

کاووسی با اشاره به افتتاح اولین مرکز ملی تشخیص بیماری های اسب در خاورمیانه در شهر آق قلا استان گلستان در هفته دولت ، گفت : این مرکز نقش مهمی در خصوص تشخیص بیماری های اسب و حفظ اسب های اصیل بومی استان خواهد داشت .

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

کاووسی همچنین از اقدامات فرهنگی ویژه دامپزشکی استان در راستای اعتلای فرهنگ‌ ایثار و شهادت گفت و از برگزاری نمایشگاهی در خصوص هفته دفاع مقدس در اداره کل دامپزشکی خبر داد .

حجت الاسلام توحیدی راد مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی استان هم در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان افزود: نظارت های ناظرین شرعی ما در کشتارگاه های دام و طیور به نحو مطلوبی در حال انجام است تا از حلیت مواد غذایی که به دست شهروندان میرسد اطمینان کامل حاصل شود.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری