1
2
3
وزیر جهادکشاورزی یادآوری کرد:
غفلت کشور از مرغ لاین
 
وزیر جدید جهاد کشاورزی گفت: کشور در بذر سبزی و صیفی، چغندر قند و پنبه با یک غفلت تاریخی مواجه است. خوداتکایی ایران در بحث بذر سبزی و صیفی دو درصد است که با همکاری بخش خصوصی، شرکت های دانش بنیان و دیگر فعالان بخش این ضریب را به ۲۰ درصد تاپایان عمر دولت خواهیم رساند
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-01-22 00:00

به گزارش فاخته به نقل از فارس،‌ دکتر کاظم خاوازی وزیر جدید جهاد کشاورزی در برنامه «رهیافت» رادیو اقتصاد برضرورت افزایش ضریب نفوذ دانش در عرصه های مختلف کشاورزی در کشور تاکید کرد و گفت: علی رغم تمامی ظرفیت های کشاورزی در کشور متاسفانه این حوزه از چالش های زیادی رنج می برد. برای بخش قابل ملاحظه ای از این چالش ها راهکار در کشور وجود دارد. پائین بودن دانش در هکتار از چالش های مهم بخش کشاورزی کشور است.
وی در ادامه طراحی حرکت های ضربتی برای یکسال و نیم آینده از دیگر راهبردهای خود اعلام کرد و گفت: یکی از این حرکت ها مربوط به مرغ لاین است. کشور از مرغ لاین غافل شده در حالی که مرغ لاین سر منشاء ژنتیکی نژاد مرغ گوشتی است. پس از شروع کار در وزارتخانه یک مجری برای این حوزه تعیین و سعی خواهم کرد در یکسال و نیم تا دو سال آینده وضعیت مرغ لاین برای همیشه بطور کامل تعیین و تکلیف شود. هر قطعه ای از مرغ لاین منبع تولید نزدیک به ۴۲۰ تا ۴۳۰ تن گوشت مرغ است.

وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به رهاشدگی مرغ لاین در طول ۴۰ تا ۵۰ سال گذشته در کشور افزود: برنامه ویژه ای برای این حوزه تدارک دیده شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری