1
2
3
شهرداری مشهد:
بیشتر موش‌ها وارداتی هستند/هوش این حیوانات موذی، مشکل‌ساز شد
 
معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: بیشتر موش‌های مشهد وارداتی هستند که با محموله‌های بازرگانی خارج از کشور وارد می‌شوند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-06-19 07:53

به گزاش فاخته به نقل از همشهری آنلاین، علی نجفی معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: از سال ۹۶ که کار مبارزه با موش‌ها را شروع کردیم، ۶۰ کانون فعال شناسایی شدند که اکنون به ۱۱ کانون رسیده است. سال گذشته ۱۲ کانون داشتیم که در یک سال توانستیم یک کانون را کاهش دهیم.

او افزود: بیشتر در مکان‌هایی موش داریم که ورودی بوده و بار وارد می‌شود. موش‌های خانگی مشکلی ایجاد نمی‌‎کند، اما بیشتر موش‌ها وارداتی هستند که با محموله‌های بازرگانی خارج از کشور وارد می‌شوند.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: موش‌ها به دلیل ایمن‌سازی و هوشمند بودن در تله‌ها گرفتار نمی‌شوند؛ بنابراین هر ماده‌ای که برای حذف موش‌ها استفاده می‌کنیم، یک بازه زمانی حداکثر دو ساله قابلیت اتکاء دارد.

نجفی خاطرنشان کرد: با شرکت دانش‌بنیان قراردادی برای مبارزه روش بیولوژیک منعقد و آن را به صورت پایلوت اجرا کردیم که مثبت بود. این فرایند مدتی ادامه خواهد داشت اما دوباره باید روش دیگری اجرا کنیم. باید مبارزه مستمری با موش‌ها صورت گیرد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

او اضافه کرد: به شهروندان توصیه می‌کنیم در صورتی که تعدادی موش در جوی‌ها و خیابان‌ها دیدند، می‌توانند با سامانه ارتباطات مردمی ۱۳۷ تماس بگیرند و این موضوع را گزارش دهند تا همکاران ما برای بررسی به منطقه اعزام شوند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری