1
2
3
پیروز در طبیعت رهاسازی نمی‌شود/ انتقال ایران به توران کار اشتباهی بود
 
معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هدف ما از تکثیر یوزپلنگ حفظ ژنوم گونه بوده است و هدفی برای رهاسازی پیروز در طبیعت نداریم.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-06-12 19:57

به گزارش فاخته، حسن اکبری گفت: ایران، یک ظرفیتی بود که وجود داشت و به توران منتقل شده بود که این انتقال کار درستی نبود، آن هم در مکانی که فاصله زیادی با امکانات و خدمات درمانی داشت و این روند تاثیر منفی بر حفاظت می‌گذاشت، اما به هر حال تکثیر اتفاق افتاد و با کمک دامپزشک آفریقایی فرآیند تکثیر کامل شد. اکنون پیروز ۴ ماهه است و حال فرزند و مادر خوب است.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: هدف ما از تکثیر یوزپلنگ حفظ ژنوم گونه بوده است و هدفی برای رها سازی پیروز در طبیعت نداریم، بنابراین قرار نیست آن را طوری پرورش دهیم تا به طبیعت برگردد، چون امکان رها سازی یک حیوان متولد شده در اسارت وجود ندارد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

به گفته‌ی اکبری، با اقداماتی نظیر افزایش تجهیزات حفاظتی، آموزش، افزایش طعمه از طریق حفاظت مناطق آزاد، میتوانیم زیستگاه توران و میاندشت را به یک محدوده دارای طعمه و امن برای یوزپلنگ تبدیل کنیم، هنوز در منطقه توران و میاندشت جمعیت پویایی داریم، معتقدیم که با اقدامات حفاظتی میتوان یوز ایرانی را نجات داد.

منبع:‌باشگاه خبرنگاران

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری