1
2
3
کانادا ذبح اسلامی را به عنوان روش بهداشتی می‌شناسد
 
مشاور نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت:خیلی از کشورها ذبح اسلامی را بهداشتی‌تر می‌دانند، به عنوان مثال آژانس امنیت غذایی کانادا روش اسلامی را بهداشتی‌تر می‌داند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-06-10 09:51

به گزارش فاخته به نقل از مهر، محمد سبحانی در افتتاحیه همایش ملی منطقه‌ای امنیت و فرهنگ سازی غذای حلال اظهار داشت: سال‌ها پیش همایش‌های دوره‌ای «غذای حلال، زندگی پاک» توسط سازمان دامپزشکی کشور برگزار می‌شد و همایش فعلی نیز در این راستا می‌تواند به روند ذبح اسلامی در کشور کمک کند.

وی افزود: در آن زمان برای همایش‌ها بین مقالات بین‌المللی تحقیق کردم و به یک مقاله در دانشگاه کلن رسیدم که استادی به کمک دستیار مسلمان خود در خصوص روش‌های ذبح اسلامی و غربی مقایسه جامع و کاملی شد و قصد دارم برخی از نتایج آن را بازگو کنم.

مشاور نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: واکنش‌های مغز و بدن دام در هنگام ذبح در این مقاله بررسی شده بود که نتیجه آن اینطور آمده بود که در روش ذبح اسلامی که خروج مکفی و ناگهانی خون از بدن رخ می‌دهد بهتر از روش غربی است که برای کشتار دام از گلوله، ساچمه یا میله استفاده می‌شود.

سبحانی با بیان اینکه در روش غربی کشتار دام درد زیادی را متحمل می‌شود، اضافه کرد: در روش ذبح اسلامی کشتار دام اتفاقی شبیه خواب عمیق است، در نتیجه روش ذبح اسلامی روش انسانی‌تری است و ذبح آن بهداشتی‌تر است زیرا خون بیشتری از دام خارج می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: خیلی از کشورها ذبح اسلامی را بهداشتی‌تر می‌داند، همچنین آژانس امنیت غذایی کانادا روش اسلامی را بهداشتی‌تر می‌داند که نشان می‌دهد این روش کمترین مشکلات را دارد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

سبحانی تصریح کرد: مأموریت فعلی وزارت جهاد کشاورزی تدوین دستور العمل و جذب ناظرین شرعی است که چند صد ساعت روی آن کار شد و با نهایی شدن تدوین آن به زودی ابلاغ می‌شود و هر ناظر شرعی می‌تواند از آن استفاده کند و بر اساس این دستور العمل ناظران ارزیابی عملکرد می‌شوند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری