1
2
3
مدیرکل دامپزشکی اردبیل عنوان کرد؛
تاثیر خشکسالی‌ها در تشدید بیماری‌های دامی در اردبیل
 
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: خشکسالی‌های رخ داده طی سال‌های اخیر در استان اردبیل برای تشدید بیماری دامی نگران‌کننده و تاثیرگذار است.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-05-12 06:08

به گزارش فاخته به نقل از مهر، دکتر بهلول تکلوی ظهر سه‌شنبه در نشست با مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل اظهار کرد: این نشست به منظور هم‌اندیشی و ضرورت هم‌افزایی در راستای تعامل بیشتر با سازمان‌ها و ادارات مرتبط با بحث بحران در حوزه بیماری‌های مختلف دام و طیور انجام شد.

وی فعالیت‌های دامپزشکی در حوزه‌های مختلف به ویژه بیماری‌های مشترک بین انسان و دام را یادآور شد و تصریح کرد: بیماری مشترک «تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو»، بیماری «آنگارا» در طیور صنعتی و احتمال شیوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با توجه به نزدیکی فصل پاییز و شروع مهاجرت پرندگان و زمستان‌گذرانی آنها در تالاب‌ها، برکه‌ها و پشت سدها در استان مورد بحث و تبادل نظر است.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل با اشاره به اینکه اقدامات پیشگیرانه و ضروری قبل از شیوع بیماری‌ها، آسیب‌ها را تا حدود زیادی کاهش می‌دهد، گفت: ماهیت کار دامپزشکی به گونه‌ای است که همواره در مقابل بیماری‌ها و بحران‌ها قرار دارد.

تکلوی افزود: در این بین ضرورت اتخاذ تدابیر لازم در راستای آمادگی در مواقع بحران و طغیان بیماری‌های دام و طیور مشهود است و با این اقدام می‌توان بسیاری از این بیماری‌ها را پیش‌بینی و پیشگیری کرد.

وی خشکسالی‌های اخیر استان را در تشدید بیماری‌های دامی نگران‌کننده خواند و اضافه کرد: علی‌رغم این مشکلات، واکسیناسیون جمعیت دام و طیور استان بر علیه بیماری‌های مختلف بر اساس جدول زمانبندی در حال انجام است و در حال حاضر مشکل حادی از نظر این بیماری‌ها در استان وجود ندارد.

در این دیدار مدیرکل مدیریت بحران نیز از آمادگی این مدیریت در مقابل سوانح و بلایای طبیعی خبر داد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

مهدی خدمتی خاطرنشان کرد: ما به اقدامات تخصصی و پیشگیرانه دامپزشکی در حوزه بیماری‌های مختلف دام و طیور به ویژه بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و جلوگیری از شیوع این بیماری‌ها در جمعیت انسانی اعتقاد راسخ داریم و با رعایت سه اصل مهم پیش‌بینی، پیشگیری و کنترل بیماری‌ها در کنار دامپزشکی هستیم.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری