• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-18 00:00 Time مرغداران ۱۲۰۰ میلیارد تومان به خاطر کرونا ضرر کردند
 
نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغ گوشتی گفت: در یک ماه گذشته ۳۲۵ هزار تن مرغ با چهار هزار تومان ضرر در هر کیلوگرم، در بازار عرضه شده است که این به معنی تحمل ۱۲۰۰ میلیارد ضرر به مرغداران است و تداوم این امر باعث شکسته شدن کمر آنها می‌شود.

به گزارش فاخته حبیب اسدالله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغ گوشتی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده برای عید امسال، میزان جوجه ریزی در مرغداریهای کشور به صورت دستوری  15 درصد افزایش یافت و میزان تولید را بالا برد و  از 120 میلیون قطعه به 140 میلیون قطعه رسید.

وی افزود: با توجه به سرانه مصرف کشور، همان 120 میلیون قطعه کافی بود و 140 میلیون تولید مازاد به حساب می آمد که  انتشار ویروس کرونا درکشور و تعطیلی رستوران ها،تالارها و برگزاری مراسم مزید بر علت شد و میزان تولید را کاهش داد.

 رئیس کانون انجمن صنفی مرغ گوشتی ادامه داد: قدرت خرید مردم  در سال جاری پایین آمده است مشکلات اقتصادی و عوارض ناشی از کرونا خرید مردم را کاهش داده و باعث زیان سنگین و انباشت مرغ در مرغداری ها شده است.

این مقام صنفی ادامه داد: شرکت پشتیبانی امور دام کشور به صورت قطره چکانی اقدام به جذب مازاد تولید می‌کند که نمی تواند مشکلات مرغداران را حل کند.

اسدالله نژاد با بیان اینکه مرغداران در شرایط فعلی بابت فروش هرکیلوگرم مرغ زنده  چهار هزار تومان ضرر می‌کنند اظهار داشت: درحالی قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ زنده 10 هزار  تومان است بیش از 6 هزار تومان به فروش نمی رسد.

 وی تاکید کرد که 325 هزار تن مرغ در یک ماه اخیر با چهار هزار تومان ضرر در هر کیلوگرم عرضه شده که این به معنی تحمل 1200 میلیارد ضرر به مرغداران  است و تداوم این امر باعث شکسته شدن کمر مرغداران می‌شود.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
 
9 - شوال - 1441
 
2020 - May - 31