• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-18 00:00 Time قصابان کشتار غیر مجاز خط دامپزشکی ایلام را نمی خوانند/ بی اهمیتی مسوولان به کشتار غیرمجاز
 
کشتار غیرمجاز در سطح استان ایلام یکی از عوامل عمده شیوع ویروس کرونا است، موضوعی که برخی از قصابان نسبت به آن بی توجه هستند و مسوولین مربوطه نییز آنچنان که باید به آن توجه نمی‌کنند.

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری فارس از ایلام، استان ایلام با جمعیتی حدود ۵٠٠ هزار نفر همواره یکی از استان های کم جمعیت کشور محسوب می‌شود که متاسفانه علیرغم جمعیت کم آن بیکاری، تورم و… در این استان کوچک مرزی بیشتر از جمعیتش است.

در این حین شیوع بیماری کرونا نیز بیش از پیش مکلاتی را برای این استان به وجود آورده است، یکی از مشکلات عدیده کشتارهای غیرمجاز در سطح استان است.

شیوع و اپیدمی بیماری کرونا، بزرگترین معضل بهداشتی قرن است/ ضرورت جلوگیری از کشتار غیر مجاز دام در ایلام

وهاب پیرانی مدیرکل دامپزشکی ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام از  مخاطرات بیماری کرونا ویروس و کشتار غیر مجاز هشدار داد و از مردم استان خواست با در نظر گرفتن مخاطرات کشتار غیرمجاز دام و برای حفظ سلامت خود و خانواده، از خرید گوشت از مراکز کشتار غیرمجاز دام جداً خودداری  کنند.

وی همچنین شیوع و اپیدمی بیماری کرونا را به عنوان بزرگترین معضل بهداشتی قرن عنوان کرد و جمع آوری و جلوگیری از کشتار غیر مجاز دام را در این وضعیت مهم و ضروری دانست.

 مدیرکل دامپزشکی ایلام تاکید کرد: نگهداری گوشت در فضای آزاد و حاشیه جاده‌ها، تجمع مردم برای خرید گوشت و کشتار دام توسط افرادی که چه بسا ممکن است خودشان مبتلا به بیماری کرونا باشند، از جمله عواملی است که می‌تواند موجب آلودگی و تهدید سلامت خریداران و شیوع سریع این بیماری شود.

وی افزود: گوشت به خاطر ماهیت مرطوبی که دارد محیط مناسبی برای انتقال مکانیکی ویروس کرونا است.

قصابان غیر مجاز، خط دامپزشکی ایلام را نمی‌خوانند!

 قصابان غیر مجاز هفت چشمه، چالسرا، میش خاص و مهدی آباد ظاهرا خط دامپزشکی را نمی‌خوانند و ظاهرا پشتشان به حمایت فرد یا افرادی پر است که این چنین سلامت خود و مردم را در این وضعیت که هر روز به آمار فوتی‌ها و مبتلایان کرونا ویروس در سطح استان افزوده می‌شود بی‌تفاوت هستند.

با بی‌تفاوتی نسبت به کشتار غیرمجاز سلامت خود را تهدید نکنید

قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام از ابتدای شیوع کرونا همواره تاکید کرده است.

وی در این راستا بیان می‌کند: با کار فرهنگی مضرات کشتار غیر بهداشتی و احتمال بیماری‌های مشترک انسان و دام باید توجه شود که ظاهرا برخی مردم استان به مقوله فرهنگ سازی بی تفاوت بوده و به راحتی سلامت خود را تهدید به مرگ می‌کنند و قصابان غیر مجاز نیز با سو استفاده از شرایط موجود دام را برای شکار قربانیان بیشتر پهن می‌کنند.

به گفته پیرانی، مدیر کل دامپزشکی استان، مقرر شد با هماهنگی و پشتیبانی دستگاه قضا، نیروی انتظامی و سایر ارگان‌های ذی‌ربط، پس از ابلاغ اخطاریه و فرجه قانونی، برخورد قانونی و قاطعانه با این مراکز غیر بهداشتی و تهدید کننده بهداشت عمومی به عمل آید ولی تاکنون اقدام خاصی در این زمینه انجام نشده است.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
 
9 - شوال - 1441
 
2020 - May - 31