1
2
3
اعلام رسمی برای ممنوعیت واردات مرغ و تخم‌مرغ به عراق نداشتیم
 
دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق گفت: تاکنون به صورت رسمی نامه‌ای از وزارت کشاورزی عراق مبنی بر ممانعت از واردات مرغ و تخم‌مرغ ایران صادر نشده است.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-04-03 10:57

به گزارش فاخته به نقل از فارس، جهانبخش سنجابی شیرازی درباره ممنوعیت عراق در مورد واردات مرغ و تخم‌مرغ گفت: مدتی قبل دامپزشکی مرز مندلی عراق در توصیه شفاهی به مدیر آن گذرگاه مرزی، جلوگیری از واردات مرغ و تخم‌مرغ از کشورمان را مطرح می‌کند. با توجه به اینکه این توصیه منبع رسمی نداشته است، با پیگیری رایزن بازرگانی کشورمان در عراق مشکل برطرف شده و صادرات کامیون‌های حامل مرغ و تخم‌مرغ ایرانی به عراق که دارای مجوز بودند صورت می‌گیرد.

دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق افزود: تاکنون به صورت رسمی نامه‌ای از وزارت کشاورزی عراق مبنی بر ممانعت از واردات مرغ و تخم‌مرغ ایران صادر نشده و ممانعتی هم به عمل نیامده است. چنانچه این موضوع از منابع موثق و رسمی عراق اعلام شود، مسلماً مراجع ذیربط کشورمان آن را اطلاع‌رسانی خواهند کرد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

سنجابی شیرازی بیان داشت: به طورکلی عراق هم مانند کشورهای دیگر با برنامه‌ریزی‌های حمایتی درصدد تأمین مایحتاج خود از تولیدات داخلی است، اما در حال حاضر تولید داخلی این اقلام در عراق نمی‌تواند نیاز مصرفی آن کشور را پوشش دهد، بنابراین حتی اگر ممنوعیتی اعلام کنند در کوتاه‌مدت خواهد بود و ناگزیر به اقدام اصلاحی خواهند شد.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری