1
2
3
رئیس شورای نظام دامپزشکی استان کرمانشاه:
کلینیک‌های حیوانات خانگی خطری برای سلامت شهروندان ندارند
 
رئیس شورای نظام دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: کلینیک‌های حیوانات خانگی خطری برای سلامت شهروندان ندارند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-04-01 19:15

به گزارش فاخته، کامیار محمدزاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به فعالیت چند کلینیک اختصاصی حیوانات خانگی در سطح شهر کرمانشاه،گفت: گرچه از نظر قانونی منعی برای صدور پروانه فعالیت کلینیک حیوانات خانگی در سطح شهرها وجود ندارد، اما در راستای احترام به حقوق جامعه، هر کجا این کلینیک‌ها مزاحم شهروندان بوده‌اند، سعی کردیم آنها را جابجا کنیم.

محمدزاده با بیان اینکه هیچکدام از کلینیک‌های حیوانات خانگی اجازه بستری حیوانات بیمار را ندارند، گفت: ارائه خدمات در این مراکز محدود به خدمات سرپایی است، لذا هیچ خطری سلامت شهروندان را به واسطه فعالیت کلینیک‌های حیوانات خانگی در محدوده شهر تهدید نمی کند.

رئیس شورای نظام دامپزشکی استان کرمانشاه تاکید کرد: اگر دسترسی جامعه به کلینیک حیوانات خانگی محدود و این کلینیک ها به حاشیه برده شوند، عملا بهداشت جامعه را به خطر انداخته ایم.

وی در ادامه با انتقاد از دخالت‌های افراد غیرمجاز در حرفه دامپزشکی، گفت: در درمانگاه‌ها و دیگر بخش‌های دامپزشکی استان شاهد دخالت افراد غیرمجاز در حوزه کار دامپزشکان هستیم که خطرناک است.

محمدزاده تاکید کرد: دخالت‌ افراد غیرمجاز در کنار اینکه فرصت اشتغال را از دامپزشکان می گیرد، می‌تواند باعث بروز مشکلاتی در حوزه بهداشت و سلامت جامعه شود.

وی ادامه داد: حدود هزار بیماری مشترک بین انسان و دام وجود دارد که دخالت افراد غیرمتخصص در حوزه دامپزشکی می تواند مشکلات فراوانی را متوجه سلامت جامعه و جمعیت دامی استان کند.

محمدزاده با تاکید بر اینکه صنعت دام و طیور جزو صنایع پایه و تاثیرگذار در اقتصاد استان است، تاکید کرد: در جهت پیشگیری موثر و همچنین مقابله به موقع با بیماریهای دام و طیور، وجود مراکز متعدد حوزه دامپزشکی در استان ضروری است.

محمدزاده در ادامه با اشاره به فعالیت 220 کلینیک و داروخانه دامپزشکی در استان، گفت: در استان کرمانشاه 100 کلینیک و 120 داروخانه دامپزشکی فعال است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

چندی پیش دادستان کرمانشاه در پی درخواست شهروندان، مجموعه دامپزشکی را مکلف به انتقال کلینیک های دامپزشکی از مناطق مسکونی و پرجمعیت به مناطق حاشیه ای کرده بود.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری