1
2
3
دستور فوری دادستان نیشابور برای پلمب یک کارگاه تعویض روغنی با پیگیری شبکه دامپزشکی این شهرستان
 
با اقدام شبکه دامپزشکی نیشابور یک واحد کارگاه تعویض روغنی با دستور دادستان شهرستان و حضور رییس اداره اماکن نیروی انتظامی پلمب شد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-04-01 10:33

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی شبکه دامپزشکی نیشابور، دکتر سلیمانی در توضیح این اقدام گفت: پیرو شکایت حضوری خانواده‌ای مبنی بر اینکه طعم گوشت و جگر پخته شده حاصل از یک راس گوسفند ذبح شده در منزل مسکونی‌شان دارای بوی بد و مشمئزکننده میباشد، با بررسی و آزمایشات طعم و بوی گوشت مشخص شد که گوشت و جگر و امعا و احشا این گوسفند دارای بو و طعم بسیار نامطبوع است؛ لذا گوشت غیر قابل مصرف اعلام شد.

با پیگیری موضوع مشخص شد گوسفند زنده زنده از متصدی یک تعویض روغنی که در سایت دیوار تبلیغ کرده بود خریداری شده و متصدی تعویض روغنی شخصا گوسفند را آورده و اقدام به ذبح غیرمجاز در منزل مسکونی این خانواده کرده است؛ که پس از پخت و پز متوجه بوی نامطبوع گوشت میشوند.

گویا متصدی کارگاه تعویض روغن، محلی را بصورت غیرمجاز در آخر مغازه تعبیه کرده بوده است و اقدام به فروش و بعضا کشتار عیرمجاز دام می‌کرده است.

پس از بررسی کارشناسان دامپزشکی مشخص شد دام از یک مایع شیمیایی موجود در تعویض روغنی بعلت تشنگی خورده و این مایع در داخل بافت گوشت و جگر نفوذ کرده است.

اقدام این متخلف بهداشتی بسیار مخاطره آمیز بوده و هر لحظه امکان مسمومیت افراد مصرف کننده را بدنبال داشته است. لذا لاشه گوشت موردنظر جمع آوری شد و متخلف با دستور دادستان بازداشت و مغازه‌ای که هم قصابی و هم تعویض روغنی بود، با حضور ریس اماکن نیروی انتظامی پلمب شد.

دکتر سلیمانی، رییس شبکه دامپزشکی نیشابور گفت: نگهداری دام در مجاورت مواد شیمیایی بسیار مخاطره آمیز است و ذبح غیرمجاز و خارج از کشتارگاه برابر ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی تهدید علیه بهداشت عمومی جامعه محسوب میگردد.

دکتر سلیمانی از شهروندان خواست به هیچ عنوان برای تهیه گوشت به افراد متفرقه اعتماد نکنند و از خرید گوشت حاصل از کشتار غیرمجاز در حاشیه جاده‌ها و شهرها اجتناب کنند؛ وگرنه سلامتی خود و خانواده‌شان را به مخاطره می اندازند.
ضمن اینکه اینگونه دام‌ها تغذیه مناسبی ندارند و ناقل بیماری‌های مشترک زیادی مانند تب کریمه کنگو و سیاه زخم و بروسلوز به انسانها هستند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دکتر سلیمانی ضمن تشکیل پرونده قضایی، از دستور قاطع و سریع دادستان و حضور بموقع پرسنل و رییس اماکن نیروی انتظامی تشکر کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری