1
2
3
دادستان بردسیر:
۶ متهم مرگ ماهی‌های سد حلبی‌ساز تحت تعقیب قرار گرفتند
 
دادستان عمومی و انقلاب بردسیر گفت: طی کمتر از ۴۸ ساعت گزارش کارشناسی فاجعه زیست‌محیطی سد حلبی‌ساز این شهرستان به دادستانی وصول شد و در این زمینه ۶ متهم تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-04-01 10:18

به گزارش فاخته به نقل از ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری شهرستان بردسیر، افشین صالحی‌نژاد افزود: به محض اطلاع دادستانی از مرگ هزاران ماهی به دلیل خشکی یکباره آب در سد حلبی ساز بردسیر، موضوع با قید فوریت در دستور کار دادستانی قرار گرفت.

وی توضیح داد: گزارش کارشناسی واصله حاکی از این است که زارعین بدون در نظر گرفتن حیات آبزیان رودخانه های منتهی به سد، اقدام به برداشت بی‌رویه آب کرده‌اند به میزانی که صرفاً گل و لای و رسوبات پشت سد باقی مانده است.

این مقام قضایی یادآور شد: طبق بررسی های انجام شده هیچگونه مجوزی از سوی اداره امور آب یا جهاد کشاورزی شهرستان در خصوص این نحوه برداشت آب صادر نشده است.

صالحی نژاد ادامه داد: با توجه به اینکه بخشی از این ماهی ها توسط جهاد کشاورزی به آب سد ریخته شده اند، می بایست نظارت نیز توسط آن مرجع صورت می گرفت.
دادستان بردسیر با بیان اینکه برای ۲ اداره مرتبط با موضوع، پرونده قضایی تشکیل شده اعلام کرد: در گزارش کارشناسی کمبود آب رودخانه ها، تبخیر آب موجود و بالا آمدن رسوبات نیز از علل این حادثه ناگوار برای آبزیان اشاره شده است اما به هیچ عنوان پذیرفته نیست پس از وقوع یک حادثه، متولیان امر دلایل توجیه کننده برای ترک فعل های خود ارائه کنند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دریاچه حلبی‌ساز در فاصله ۳۰ کیلومتری غرب شهرستان بردسیر به سمت سیرجان و در جاده روستای حاج کاکا قرار دارد.شهرستان بردسیر در ۶۰ کیلومتری غرب مرکز استان کرمان واقع شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری