1
2
3
برگزاری سومین دوره انتخابات انجمن صنفی کارفرمایی دامپزشکی استان قزوین
 
با برگزاری سومین دوره انتخابات انجمن صنفی کارفرمایی دامپزشکی استان قزوین، اعضای جدید هیت مدیره، بازرس وعلی البدل های این انجمن صنفی برگزیده شدند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-04-01 07:50

به گزارش فاخته، پیش از انجام این انتخابات در سالن باغستان سازمان جهادکشاورزی قزوین حضور آقایان دکتر سیاهکلی مرادی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی، دکتر بهمن جاوید لامعی معاون آموزش، توسعه و بهداشت سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا ، مهندس حمیدرضا عزتی معاونت بهبود تولیدات دامی امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان ، دکتر حمید زینالی مدیر کل دامپزشکی استان ، دکتر حمید رضایی رئیس شورای نظام دامپزشکی استان و نمایندگان سازمان ها و تشکل‌های بخش خصوصی استان و همچنین اعضای انجمن صنفی کارفرمایی دامپزشکی استان قزوین برگزار شد در ابتدا دکتر محمدرضا معادی نیا رئیس این انجمن صنفی دامپزشکی کارفرمایی استان در سخنانی ضمن خوش آمد گویی و خیر مقدم به کلیه حضار و میهمانان از حضور ایشان در این مراسم تقدیر و تشکر نموده و با اشاره به اینکه، انجمن صنفی کارفرمایی دامپزشکی استان قزوین از سال 1391 فعالیت خود را در غالب ۵ انجمن صنفی به جهت تشکیل اولین کانون انجمنهاي صنفی دامپزشکی استان آغاز کرده است که اتفاق حال حاظر را مرهون تلاش ، پشتیبانی و حمایت مدیران کل استان و روُسای دوره های قبلی انجمنهاي صنفی مرتبط با این انجمن صنفی دانست .
وی با اشاره به تعداد اعضای اين انجمن یاداور ساخت اعضای این تشکل اعم از متخصصین ، دامپزشکان و پیرادامپزشکان شاغل در صنوف مختلف حرفه دامپزشکی در کلینیک‌ها، درمانگاه ها، بیمارستان‌ها، آزمایشگاه ها، مراکز مایه کوبی و ... مشغول به فعالیت هستند .
دکتر معادی نیا افزود: انجمن‌های صنفی استانها با توجه به قابلیت های موجود قطعا می‌توانند بزرگترین بازوی اجرایی سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا در کنار شورای نظام دامپزشکی استان قرار گرفته تا به واقع در جهت اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی را که نظارت مردم به مردم را اشاره نموده ، پیگیری امور اجرایی و مطالبات کلیه صنوف را بر اجرای صدور ، تمدید پروانه های ماده ۵ قانون نظام جامع دامپروری و ماده ۲ قانون افزایش بهره وری و همچنین ماده ۱۹ آیین نامه نظارت بهداشتی را به عنوان بخش خصوصی در استان دانست
وی یادآور ساخت : ضرورت تشکیل این انجمن ها در هر استان می تواند ضلع سوم امور مرتبط به خدمات رسانی بهینه و امور نظارتی به ذی نفعان این صنعت بسیار مهم در کشور دانست و حضور پررنگ اعضای آن در مشارکت‌های مرتبط می تواند نقش فعال تری در پیشبرد فرایند تولید فراورده های خام دامی و نظارتی آن در بخش خصوصی و سازمان نظام دامپزشکی را دانست . که در حقیقت مجموعه دامپزشکی تضمین دهنده خدمات سلامت به مردم می باشد.
در ادامه دکتر بهمن جاوید لامعی، معاون آموزش، توسعه و بهداشت سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا در سخنانی یادآور ساخت : اعضای سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران درپانزده سال اخیر سیرصعودی خوبی به خود گرفته است وتنها بخش اندکی از فارغ تحصیلان در مجموعه های دولتی ودانشگاهی مشغول به فعالیت هستند وتعداد کثیری از این فارغ تحصیلان در فضاهای بخش خصوصی مشغول به کار هستند.
وی افزود: جایگاهی که افراد در بخش خصوصی در رشته های مختلف فعالیت دارند طبیعتا نیازمند تشکل ها وانجمن صنفی مرتبط با معیار وضوابط قانونی هستند.
دکتر لامعی تصریح کرد: نیازمند ایجاد مراکز رشد و تولید فناوری های نوین هستیم و باید زمینه رشد و توسعه در این بخش ها را فراهم نماییم تا فرصت های جدیدی برای اشتغال حوزه دامپزشکی ایجاد گردد. وی اشاره نمود ، در زمینه تولید، نیازمند به مدیران تحصیل کرده بهداشتی هستیم و چه خوب است تولیدکننده ما هم از علم دامپزشکی برخوردار باشد و دامپزشکان و سایر فارغ التحصیلان دامپزشکی نیز در نقش یک تولید کننده، دامدار، مرغدار و کارآفرین باشند و فقط به استخدام در بخش های دولتی و آموزشی توجه نکنند.
وی افزود: به جای تمرکز بر درمان، باید بر ارتقای ساختار بهداشتی واحدها، افزایش سطح کمی و کیفی تولید و افزایش بهره وری تمرکز کنیم تا اشتغال ایجاد شود تا دانشجویان با رتبه علمی بالا و فارغ التحصیلان متبحر در رشته کاری خود، هیچ گاه بیکار نخواهند ماند.
دکتر لامعی با بیان اینکه رویکرد نظارت وایجاد مقررات در واسپاری در دولت سیزدهم بسیار پر رنگ تر در غالب تشکل‌ها و انجمنها و اتحادیه ها دیده شده افزود:
تنها حرفه ای که تضمین دهنده فعالیت ها و خدمات حرفه ایی در فرایند تولید و نظارت خود است حرفه دامپزشکی است و دولت باید بحث حاکمیتی را به بحث تصدی گری تبدیل نماید.
درادامه دکتر زینالی مدیرکل دامپزشکی استان با اشاره به اینکه : وظيفه اساسي دامپزشكی در جامعه حمايت از توليد و امنيت غذايي است و امنيت غذايي يك بحث جدي و دغدغه اصلي دولت در حال حاضر است.
وی با تاکید بر اینکه، دامپزشکی اصل و پایه سلامت و امنیت غذایی محسوب می شود افزود: بخش خصوصی یکی از مهمترین سیستم های چرخه محرک برای به حرکت درآوردن هر کشور است
وی بیان کرد: درکشورهای توسعه یافته بخش خصوصی در زمینه های مختلف تولید وبرقراری امنیت غذایی فعالیت می کنند ودولت ها فقط حق نظارت وتجارت را بر عهده دارند.
دکتر زینالی عنوان کرد:دولت باید بحث حاکمیتی را به بحث تصدی گری تبدیل نماید وآن را به بخش خصوصی واگذارکند تا شاهد ارائه خدمات مطلوب وبهتری برای مردم باشیم.
مدیرکل دامپزشکی خاطر نشان کرد: در ابتدا واگذاری بخش درمان دامپزشکی توسط دولت به بخش خصوصی در سال1374 رخ داد ودولت تنها بحث حاکمیت و نظارت را عهده دار است ولی با تشکیل شوراهای نظام دامپزشکی در استان‌ها در سال ۱۳۷۷ در سراسر کشور اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی را به رخ نشاند که خود شروع بسیار مهمی در واگذاری مسئولیت‌های بخش دولتی به بخش خصوصی دانست
وی یادآور ساخت : با ایجاد تشکل ها و انجمن ها ، افزایش کلینیک ها ، درمانگاه ها ، بیمارستان‌ها، داروخانه ها و مراکزمایه کوبی ازاتفاقات بسیارمهم در انتقال مسیولیتهای حاکمیتی به بخش خصوصی دانست.
دکتر زینالی افزود:دامپزشکی یکی از ادارات مهم در امر سلامت می باشد که با حساسیت خاص حوزه فعالیت و ارتباط مستقیم با سلامت مردم می طلبد که همکاری تنگاتنگی با این دستگاه اجرایی را صورت می پذیرد و ضرورت واگذاری مقررات نویسی به انجمن های صنفی دامپزشکی در بر خواهد داشت .
در ادامه دکتر لطف الله سیاهکلی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در سخنانی گفت: مهمترین بخش هرکشور تولید درهمه عرصه هامی باشد که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: تولید دام یکی از زنجیرهای غذایی درکشوراست که ازجایگاه ویژه برخوارد می باشد
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: با بروز جنگ اوکراین وروسیه با بحران غذا در کشورهای اوپایی وبخش آسیا وافریقادر آینده نزدیک مواجهه خواهد شد که این امر بیشتر از گذشته در کشور ایران نیز نمایان می شود.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
وی بیان کرد: تصدی گری دولت درقانون اصل 44اساسی باید کاهش یابد ونظارت ومقررات نویسی را به انجمن های صنفی دامپزشکی واگذار کند
دکتر سیاهکلی تصریح کرد: دولت در قاعده واگذاری تنظیم وتصدی گری باید به صورت جدی به انجمن صنفی عمل نماید چون این اصناف هستند که با تخصص ومهارت می توانند در بخش حاکمیت مقررات نویسی داشته باشند
برگزیدگان هیت مدیره جدید انجمن:
در ادامه این مراسم، کار رای گیری برای انتخاب هفت نفر هیت مدیره، یک نفر بازرس و هفت نفر اعضای علی البدل از بین 28 نفر نامزد انتخاباتی در هفت گروه کارفرمایی آغاز شد و درنهایت نتایج این رای گیری که با نظارت نمایندگان اداره کل کار ، تعاون و رفاه امور اجتماعی استان و کانون انجمنهاي صنفی کارفرمایی استان انجام گرفت که به شرح ذیل اعلام گردید:
نفر اول دکتر محمدرضا معادی نیا با کسب ۶۰ رای
نفر دوم دکتر ناصر فریدون پور با کسب ۵۴ رای
نفر سوم دکتر دکتر مصطفی میرزاعلی محمدی با کسب ۵۱ رای
نفر چهارم دکتر پوریا لشگری با کسب ۴۸ رای
نفرات چهارم مشترکا دکتر آرش پارسای و دکتر کاوه خامدا با کسب ۴۷ رای
نفر پنجم دکتر سیدفرشاد یحیی پور با کسب ۳۶ رای
نفر ششم دکتر علی شهبازی با کسب ۳۴ رای
نفر هفتم مهندس محمد جباری با کسب ۳۲ رای
نفر هشتم دکتر رضا نوریان با کسب ۳۱ رای
بازرس اصلی دکتر افشین نیکبخش بیدرونی با کسب ۵۶ رای
که به ترتیب در جایگاه های ذیل قرار گرفتند
* دپارتمان علوم بالینی دامپزشکی استان دکتر علی شهبازی
*دپارتمان متخصصین دامپزشکان استان دکتر رضا نوریان
*دپارتمان مراکز مایه کوبی دامپزشکی استان دکتر مصطفی میرزا علیمحمدی
*دپارتمان بیمارستان های دامپزشکی استان دکتر آرش پارسای
*دپارتمان پیرادامپزشکان استان دکتر محمدرضا معادی نیا
* دپارتمان آزمایشگاههای دامپزشکی استان دکتر ناصر فریدون پور
*دپارتمان مسولین فنی، بهداشتی دامپزشکی استان دکتر کاوه خامدا
بازرس: دکتر افشین نیک بخش بیدرونی
اعضای علی البدل: آقایان دکتر رزاق محمودی، دکتر آرش وثیق، دکتر امیر هوشیار، دکتر پوریا لشگری، دکتر سیدفرشاد یحیی پور، دکتر رضا فرهنگی مقام ، مهندس محمد جباری
بازرس علی البدل مهندس امیرجابر زینلی

مطالب مرتبط

دیدگاه (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

سلام
چگونه میتونم با دپارتمان فنی صحبت کنم.
نیاز به شماره تلفن دکتر حامد خامدا دارم.
لطفا همکاری بفرمایید.

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری