1
2
3
۴۴ هزار قطعه جوجه یک روزه در استان اردبیل معدوم شد/دستگاه قضایی استان برای مجازات سنگین عامل یا عاملان این عمل مجرمانه ورود می‌کند
 
ویدئویی از معدوم سازی انبوه جوجه مربوط به استان اردبیل طی ۲ روز اخیر در حال نشر در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی است که در آن، یک دستگاه کامیون کمپرسی، جوجه‌های یکروزه را داخل گودالی ریخته و بر روی جوجه‌های زنده خاک ریخته می‌شود.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-03-07 20:40

به گزارش فاخته به نقل از ایرنا، معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی استان اردبیل با بیان اینکه جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان اطلاعی از این موضوع نداشتند،گفت: با افراد متخلف در این زمینه برخورد قانونی خواهند کرد.
 اژدری به تولیدکنندگان صنعت طیور در استان توصیه کرد از هرگونه اقدام خودسرانه و شتاب زده در این زمینه خودداری کنند، در غیر این صورت سازمان جهاد کشاورزی استان با متخلفان برخورد خواهد کرد.
در همین زمینه معاون اجتماعی و پیشگیری دادگستری کل استان در واکنش به این حادثه از تعقیب کیفری عامل یا عاملان زنده به گور کردن تعداد قابل توجه جوجه یکروزه در اردبیل خبر داد و گفت: این عمل غیر شرعی، غیر اخلاقی و غیر قانونی بوده و دستگاه قضایی استان برای مجازات سنگین عامل یا عاملان این عمل مجرمانه ورود می‌کند.

جلال آفاقی افزود: تصاویر ویدیوئی این اقدام غیرقانونی و غیر شرعی در فضای مجازی بازتاب گسترده‌ای داشته و دادستانی استان به موضوع کرده و پرونده‌ای نیز تشکیل داده است.
وی با اشاره به ضرورت رعایت حقوق حیوانات، این عمل را از جنبه اقتصادی نیز به ویژه در شرایط تورم و گرانی فعلی، به نوعی اخلال در نظام اقتصادی و تضییع حقوق مردم دانسته و از متولیان امر در سازمان‌های اداری مرتبط خواست تا اقدامات پیشگیرانه لازم را از تکرار موارد مشابه به عمل آورند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

حدود ۹ درصد جوجه یکروزه کشور در استان اردبیل تولید می شود. امسال میانگین تولید ماهانه جوجه یکروزه استان ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه است که علاوه بر تامین نیاز استان، مازاد تولید در سطح کشور عرضه می شود.
 در دو ماه اول سال جاری ۳۱ هزار تن ذرت و کنجاله سویا در اختیار تولیدکنندگان استان قرار گرفته و بر اساس برنامه وزارت جهاد کشاورزی از امروز بارگیری حمل نهاده های دامی با اولویت استان اردبیل آغاز شده و در اختیار تولیدکنندگان قرار خواهد گرفت.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری