1
2
3
در راستای ارتقای خدمات دامپزشکی با محصولات دانش‌بیان؛ تلقیح مصنوعی دام با تفنگ تلقیح دوربین‌دار
 
رئیس شبکه دامپزشکی فردوس گفت: تلقیح و آبستنی گاوها در یک واحد گاوداری صنعتی، یکی از مهمترین کلیدهای موفقیت آن مجموعه است و هرچه دقت و کارایی این کار بیشتر باشد، نرخ آبستنی و به طبع آن تولد گوساله و بازدهی اقتصادی افزایش خواهد یافت.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1401-03-02 10:00

به گزارش فاخته، دکتر اسماعیلی افزود: به منظور ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های بخش دام این شهرستان، با سرمایه‌گزاری بخش خصوصی و تجهیز به واژینوسکوپ دوربین‌دار با قابلیت تلقیح مصنوعی یا تفنگ تلقیح مصنوعی بصری (دوربین‌دار)، شهرستان فردوس نخستین شهر استان خراسان جنوبی و از معدود شهرهای کشور می‌باشد که دامداران و بهره‌برداران می‌توانند از این ابزار دانش‌بنیان بهره‌مند شوند.

وی افزایش بازدهی و گیرایی تلقیح مصنوعی، بررسی وضعیت سلامت دستگاه تناسلی دام ماده و بررسی مشکلات و ناهنجاری‌های آن با امکان ثبت فیلم و عکس و امکان استفاده درفعالیت‌های آموزشی را از مزایای این ابزار عنوان کرد و گفت: از آنجائی که عمل ملامسه و تشخیص با ملامسه در استفاده از این دستگاه حذف می‌شود انجام تلقیح بسیار ساده و در عین حال دقیق خواهد بود و نیاز به قدرت بدنی ندارد.

با استفاده از دستگاه واژینوسکوپ دام های بزرگ با قابلیت تلقیح، بدون واردکردن دست در رکتوم دام و فقط با بهره جستن از آنچه در صفحه نمایش ابزار مشاهده می‌شود می‌توان تفنگ تلقیح را از مجرایی که به همین منظور در دستگاه طراحی شده است را وارد و عملیات تلقیح مصنوعی دام را انجام داد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

اسماعیلی گفت: این ابزار قابل استفاده برای گاو، اسب، الاغ و شتر بوده و با استفاده از پوشش‌های محافظتی، امکان انتقال بیماری بین دام‌ها کاهش می‌یابد.

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری