• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-12 00:00 Time ۶ قلاده روباه در منطقه سرشیو مریوان تلف شد
 
رییس اداره محیط زیست مریوان از تلف شدن ۶ قلاده روباه در منطقه سرشیو این شهرستان خبر داد.


به گزارش فاخته ابراهیم همت‌بلند روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پیرو گزارش‌های رسیده مبنی بر مشاهده لاشه چند روباه در منطقه سرشیو همکاران محیط زیست، مرکز بهداشت و دامپزشکی به منطقه اعزام شدند.

وی افزود: در بررسی دقیق از منطقه همکاران مشاهده کردند تعداد ۶ قلاده روباه تلف شده بودند و باتوجه به اینکه چند لاشه از این روباه‌ها سالم مانده و هنوز تجزیه نشده بود دامپزشکان به منظور تشخیص احتمالی بیماری هاری از مغز این روباه ها نمونه برداری کرده و برای مشخص شدن علت اصلی مرگ آنها نمونه‌ها را به مرکز استان ارسال کردند.

رییس اداره محیط زیست مریوان یادآور شد: باتوجه به مشاهده لاشه چند موش صحرایی در معده روباه‌های تلف شده فرضیه ما بر این است که این روباه ها در اثر خوردن موش های صحرایی تلف شده باشند.

وی اضافه کرد: موش های صحرایی نیز به دلیل خوردن سموم کشاورزی که کشاورزان در زمین‌های زراعی و باغی خود برای مقابله با این آفات و جانوران استفاده می‌کنند، مسموم شده و همین مسمومیت موش‌ها باعث تلف شدن روباه ها شده است.

همت بلند با بیان اینکه علت اصلی مرگ روباه ها تا هفته آینده مشخص شده و نتیجه آن اطلاع رسانی خواهد شد، تاکید کرد: باتوجه به احتمال بیماری هاری و  شیوع ویروس کرونا و احتمال سرایت آن از طریق حیوانات وحشی روستائیان عزیز از نزدیک شدن به حیوانات وحشی و دست زدن به لاشه های تلف شده خودداری کنند.

شهرستان مرزی مریوان با ۱۷۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۱۲۰ کیلومتری از سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری