• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-06 00:00 Time ۵۶ واحد صنفی متخلف در کردستان به مراجع قضایی معرفی شدند
 
مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: ۵۶ واحد صنفی متخلفی که اقدام به عرضه فرآورده‌های خام دامی در این استان می‌کردند با شکایت این اداره کل به مراجع قضایی معرفی شدند.

به گزارش فاخته دکتر مجتبی ورمقانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کارشناسان طرح نظارت نوروزی دامپزشکی کردستان از ۲۰ اسفند در نظارت‌های روزانه خود توانستند چهار هزار و ۸۶۰ کیلوگرم انواع فرآرده خام دامی غیرمجاز و فاسد را از چرخه مصرف انسانی خارج کنند.

وی اضافه کرد: این بازرسان در کنار صدور اخطارهای مختلف، ۵۶ واحد را به علت تداوم تخلفات برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی کرده و هم اکنون در انتظار رسیدگی جرایم خود توسط این دستگاه هستند.

 ورمقانی گفت: عمده موضوع شکایت اداره کل دامپزشکی از این افراد عرضه و فروش فرآورده‌های غیر قابل مصرف و تاریخ مصرف گذشته است.

مدیرکل دامپزشکی کردستان یادآور شد: در بازدید روز سه شنبه پنجم فروردین از مراکز عرضه در سنندج نیز مشخص شد یک مرغ فروشی در صدد بود یک تن گوشت مرغ تاریخ مصرف گذشته را به صورت قطعه بندی شده به فروش برساند که کارشناسان پس از تنظیم صورتجلسه معرفی به مراجع قضایی معرفی کردند.

ورمقانی با بیان اینکه برخی از این نیروها نیز به صورت آنکال است تا در صورت نیاز در خدمت بهداشت عمومی و سلامت مردم باشند از عموم مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی مراتب را از طریق سامانه پیغام گیر۱۵۱۲ این اداره کل اطلاع دهند.

مقرر شده کارشناسان در طرح تشدید نظارت نوروزی ۷۰۰ گروه روز بازرسی و ۷۰ گروه روز نظارتی در استان نظارت مستمر و منظم بر فعالیت کشتارگاه های دام و طیور و سه هزار مرکز عرضه مواد پروتئینی داشته باشند.

از ۲۰ اسفند ۹۸ تا ۱۵ فروردین ۹۹ هر روز ۶۰ نفر از پرسنل دامپزشکی در قالب ۲۶ اکیپ بازرسی وظیفه نظارت بر مراکز تولید، نگهداری، توزیع، عرضه و مصرف فرآورده های خام دامی در استان را بر عهده دارند.

هم اکنون حدود ۵۶ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد ۲۹ هزار واحد در مرکز استان مستقر بوده و حدود سه درصد از این واحدهای صنفی فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای محسوب می‌شوند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
یکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹
 
16 - شوال - 1441
 
2020 - Jun - 07