1
2
3
گسترش همکاریهای دوجانبه پارک علم و فناوری و دامپزشکی استان اردبیل
 
در دیدار مدیر کل دامپزشکی اردبیل با رئیس پارک علم و فناوری استان اردبیل که در محل پارک علم و فناوری انجام شد طرفین بر گسترش همکاریهای دوجانبه به منظور تعمیق روابط تاکید کردند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-11-04 18:49

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی اردبیل، در دیدار مدیر کل دامپزشکی اردبیل با رئیس پارک علم و فناوری این استان که در محل پارک علم و فناوری انجام شد، طرفین بر گسترش همکاریهای دوجانبه به منظور تعمیق روابط تاکید کردند.

این دیدار که در ادامه سلسله دیدارهای مدیر کل دامپزشکی اردبیل به منظور معرفی هرچه بیشتر خدمات دامپزشکی و نقش و جایگاه آن به مدیران دستگاههای اجرایی استان انجام شد دکتر بهلول تکلوی با تاکید بر نقش و اهمیت دامپزشکی به عنوان یکی از ارگانهای حوزه تامین سلامت  و تضمین امنیت غذایی جامعه به مغفولیت این دستگاه از دید عموم اشاره کرد و بر آمادگی دامپزشکی بر ضرورت  گسترش همکاریهای دوجانبه به منظور بهره گیری از ظرفیت بین بخشی تاکید کرد.

مدیر کل دامپزشکی اردبیل ادامه داد یکی از نقش های بسیار مهمی که دامپزشکی در بعد اقتصادی دارد اهمیت آن در تجارت محصولات دامی است و علیرغم اینکه این استان پتانسیل بالایی در تولید دام و طیور و فراورده های خام دامی دارد عدم وجود صنایع تکمیلی و خروج خام محصولات دامی چالشی برای استان  بوده که از این حیث نیازمند همکاری و هم افزایی شرکت های دانش بنیان در پارک علم و فناوری هستیم.

دکتر بهلول تکلوی در عین حال گزارش مبسوطی از فعالیت های دامپزشکی در منطقه ارائه کرد و با یاد آوری اهمیت آن از مزرعه تا سر سفره غذایی گفت به منظور حل برخی از مسائل حوزه کاری می‌توان اطلاعات و داده های اولیه را در اختیار دوستان در پارک علم و فناوری قرار داد تا با همکاری و هم افزایی هم بتوانیم چالش های موجود را مرتفع نماییم.

این مقام مسئول دامپزشکی اردبیل با بیان اینکه  پارک علم و فناوری با حضور جوانان نخبه، تحصیل کرده، متخصص و خلاق مایه فخر و مباهات است افزود ما آمادگی کامل همکاری با مجموعه های دانش بنیان از جمله پارک علم و فناوری در استان را داریم و با استفاده از ظرفیت های علمی که در این مجموعه ها نهادینه شده است می توان بسیاری از مشکلات حوزه دامی را با کمک متخصصان و نخبگان حل کرد.

مدیر کل دامپزشکی اردبیل ابراز امیدواری کرد این نشست نتایج پر باری داشته باشد.

در این دیدار و نشست مشترک که مهندس رنجبر رئیس صندوق پژوهش و فناوری نیز حضور داشت، دکتر ابراهیم پور رئیس پارک علم و فناوری اردبیل، ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص تاریخچه پارک علم و فناوری استان گزارشی از پیشرفت ها، فعالیت ها و دستاوردهای این مجموعه دانش بنیان ارائه کرد و افزود پارک علم و فناوری آماده است در زمینه همکاری های دو جانبه و فی مابین در حوزه های مختلف دامپزشکی، علوم دامی و دامپروری همکاری نماید.

دکتر ابراهیم پور با اعلام محور های مورد نیاز برای همکاریهای مشترک اظهار کرد دامپزشکی در تامین و تضمین امنیت غذایی و اقتصاد پایدار و نیز ارتقاء سلامت و بهداشت عمومی جامعه نقش بسزایی دارد و تلاش ما اینست که با تعمیق همکاریهای مشترک این سهم پر رنگتر و تاثیر گذار تر از قبل باشد.

رئیس پارک علم و فناوری در پایان سخنانش، خواستار انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین و همچنین ایجاد مرکز نو آوری تخصصی دامپزشکی در اردبیل شد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

بازدید از برخی شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری از دیگر برنامه های این بازدید بود.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری