1
2
3
هنگ‌کنگ هزاران همستر را برای پیشگیری از شیوع کرونا کشتار می‌کند
 
مقامات در هنگ‌کنگ پس از یافت شدن کروناویروس در ۱۱ همستر در یک فروشگاه حیوانات‌ خانگی دستور داده‌اند صاحبان هزاران همستر حیواناتشان را برای کشتار تسلیم کنند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-10-29 17:32

به گزارش فاخته به نقل از همشهری آنلاین این دستور شامل همسترهایی می‌شود که در روزهای پیش از کریسمس فروخته‌شده‌اند و به صاحبان آنها هشدار داده شده است از «بوسیدن یا رها کرن آنها در خیابان‌ها خودداری کنند»

هنگ‌کنگ مانند سرزمین اصلی چین راهبرد «تحمل صفر» را در برابر کرونا به کار گرفته است و هدفش این است که در عین کنترل سخت‌گیرانه مرزی با دنیای خارج همه شیوع‌های داخلی را مهار کند.

مقامات هنگ‌کنگ روز سه‌شنبه اعلام کردند در ضمن تحقیقات درباره نخستین مورد تشخیص عفونت با سویه دلتای کروناویروس در بیش از سه ماه گذشته در این جزیره در یک کارمند ۲۳ ساله یک فروشگاه حیوانات خانگی در این شهر پس از آزمایش شماری ۱۸۷ همستر، خرگوش‌ و چین‌چیلا (نوعی پستاندار کوچک) در ۱۱ همستر آثاری از کروناویروس را یافته‌اند.

دو نفر از کارکنان دیگر این فروشگاه از جمله یک نفر مسئول پاک کردن قفس حیوانات و جایه‌جایی حیوانات مبتلا به کرونا تشخیص داده شده‌اند.

مقامات هنگ‌کنگ در واکنش به این شیوع فروش همستر و واردات همه جوندگان را در این جزیزه ممنوع کردند. حدود ۲۰۰۰ همستر شامل همسترهایی که پس از ۲۲ دسامبر خریده شده‌اند، باید تحویل داده و صاحبانشان باید ازمایش شوند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

سوفیا چان، وزیر بهداشت هنگ‌کنگ اعلام کر شاهدی درباره انتقال بیماری کرونا از حیوانات به انسان‌ها وجود ندارد، اما این اقدامات برای احتیاط انجام می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری