1
2
3
کشتارگاه مشترک دام شهرستانی در غرب مشهد ایجاد می‌شود
 
ایجاد کشتارگاه مشترک دام بین شهرستان‌های بینالود (طرقبه شاندیز)، چناران و گلبهار در نشست کارگروه ساماندهی کشتارگاه‌های دام استان خراسان رضوی با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و فرمانداران این شهرستان‌ها مورد تصویب قرار گرفت.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-10-23 19:05

‏‎به گزارش فاخته، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خرسان رضوی در این نشست که چهارشنبه در محل استانداری برگزار شد پس از شنیدن نظرات نمایندگان این سه شهرستان گفت: جمع بندی نظرات این است که همه با ایجاد کشتارگاه مشترک دام بین شهرستانهای بینالود، چناران و گلبهار موافق هستند.
جواد خدایی بیان کرد: با این حال لازم است ساخت این کشتارگاه با مکان‌یابی مناسب، به لحاظ موقعیت جغرافیایی و با در نظر داشتن کلیه موازین زیست محیطی، تامین آب و شرایط سکونتگاه‌های‌ اطراف آن همراه باشد و تصویب نهایی و اجرای این پروژه نیاز به تشکیل کمیته فنی دارد.
مدیرکل دامپزشکی خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: اولین مطالعات برای ساماندهی کشتارگاههای کشور در سال ۸۵ انجام شد که بر اساس آن باید کشتارگاههای برخی از شهرستانها تعطیل، برخی تجهیز و برای بعضی از شهرستانها نیز کشتارگاههای جدید ایجاد شود.
جواد اعلمی افزود: اکنون در استان خراسان رضوی ۳۷ واحد کشتارگاهی داریم که برخی مثل کشتارگاه مشهد، فریمان، نیشابور و تربت جام تجهیز شده اند و بقیه نیز در دست تجهیز هستند و برای ایجاد کشتارگاه مشترک بینالود، چناران و گلبهار نیز سرمایه گذار از مدتها قبل اعلام آمادگی کرده است، اما در جانمایی و تامین زمین مناسب برای این طرح مشترک هنوز به نتیجه نرسیده ایم.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
در ادامه این نشست وضعیت کشتارگاه گناباد نیز مورد بررسی قرار گرفت و تصمیماتی در راستای بهبود وضعیت آن گرفته شد.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری