1
2
3
صادرات دام همچنان متوقف است/ رایزنی برای خروج دامهای قرنطینه شده
 
مدیرعامل اتحادیه دام سبک با بیان اینکه صادرات دام از کشور همچنان متوقف است، گفت: در حال رایزنی برای صادرات دام هایی هستیم که در قرنطینه هستند اما هنوز اتفاقی نیفتاده است.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-10-22 18:33

به گزارش فاخته، افشین صدر دادرس در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به اینکه صادرات دام زنده از یک هفته قبل متوقف شده است، گفت: ما تلاش و رایزنی می‌کنیم تا دام‌هایی که به منظور صادرات قرنطینه شده بودند، اجازه خروج از کشور را پیدا کنند.
وی با بیان اینکه فرایند قرنطینه دام هزینه بر است، افزود: ایستگاه‌های قرنطینه به تأیید دامپزشکی استان‌ها می‌رسند و بعد از آن دام‌ها به این اماکن منتقل می‌شود اما ظرفیت محدودی دارند و نمی‌توان به مدت زیادی دام را آنجا نگهداری کرد.
دادرس با اشاره به اینکه هم اکنون در مناطقی از کشور از جمله استان خوزستان و منطقه فسای فارس چندین رأس دام در قرنطینه نگهداری می‌شوند، گفت: با پیگیری‌هایی که انجام دادیم به صادرکنندگان اعلام شد که می‌توانند دام‌های قرنطینه شده را صادر کنند بر این اساس یک محموله ۱۷۰۰ راسی در خوزستان قرنطینه شده که کارهای آن در حال انجام است تا از کشور خارج شود.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
وی اضافه کرد: با این حال در منطقه فسای فارس ۵ هزار رأس دام در قرنطینه هستند که قرار بود ۲ هزار رأس آن به بندرعباس و از آنجا به کشور عمان منتقل شود و ۳ هزار رأس آن نیز در مرحله بعدی صادر شود اما این اتفاق نیفتاده و سازمان جهاد کشاورزی فارس همچنان این اجازه را نمی‌دهد.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری