1
2
3
«آنگارا» به خوشاب رسید/ ۸ هزار جوجه تلف شد
 
رئیس شبکه دامپزشکی خوشاب با اشاره به شیوع بیماری انگارا در مرغداری های این شهرستان گفت: ۸ هزار جوجه گوشتی شهرستان تلف شدند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-10-21 19:04

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری فارس از خوشاب، محمود ترخاصی رئیس شبکه دامپزشکی خوشاب در گفتگو با خبرنگار فارس خاطرنشان کرد: بیماری انگارا بین جوجه های ۲۰ روزه بیشتر شایع می شود. اما از هفته پنجم به بعد کنترل شده و احتمال مرگ جوجه ها با تغذیه مناسب خیلی کم می شود.
وی افزود: به دنبال شیوع بیماری و برای کنترل آن، معدوم سازی جوجه های تلف شده و اقدامات کنترلی شدیدی از نظر قرنطینه واحد مربوطه و جدا سازی از بقیه مرغداری ها انجام شده است. اما بیماری در حالی شایع شده که اکثر مرغداری‌های شهرستان فعال است و احتمال انتشار ویروس به سایر واحدها نیز وجود دارد.
رئیس شبکه دامپزشکی خوشاب تاکید کرد: مرغداران باید شرایط بهداشتی قرنطینه‌ای را به شدت رعایت کنند و اگر در این موضوع سهل‌انگاری صورت گیرد مشکلات شدیدتری خواهیم داشت.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
وی همچنین با اشاره به فعالیت ۲۶ واحد مرغداری در خوشاب با قدرت جوجه ریزی ۶۵۰ هزار در هر دوره افزود: در سال جاری ۲ میلیون و ۵۳۹ قطعه جوجه پرورش و روانه کشتار گاه و به مصرف رسیده است.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری