1
2
3
انتقال "شیر باغ وحش سیرجان" بدون بی‌هوشی ممکن نیست
 
یک فعال محیط زیست گفت: انتقال شیر باغ وحش سیرجان بدون بی‌هوشی میسر نیست و بی‌هوشی این شیر سن بالا, منجر به تلف شدن آن می‌‌شود.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-10-20 17:54

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ هفته گذشته انتشار تصاویری از یک شیر نر در باغ وحش سیرجان در فضای مجازی خبرساز شد. تصاویر منتشر شده از  شیر باغ وحش سیرجان گویای این بود که این شیر  از نظر سلامتی در وضعیت خطرناکی قرار دارد و باید هر چه سریع‌تر منتقل شود و تحت درمان قرار بگیرد.
حامد حسن‌نژاد, فعال محیط زیست در استان کرمان, در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در تشریح شرایط این شیر گفت: شیر نر محبوس در باغ وحش سیرجان پس از انتشار تصاویر در فضای مجازی, با اقدام اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان, تحت درمان توسط تیم دامپزشکی و کارشناسان اداره کل محیط زیست استان قرار گرفته است.
وی با اشاره به بهبود نسبی شرایط شیر پس از تغذیه و کمک‌رسانی توسط  اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان ادامه داد: روند درمانی و غذادهی به شیر در همان محل باغ وحش انجام می‌شود و در حال حاضر امکان انتقال آن وجود ندارد. تنها راه انتقال شیر به محل مناسب بی‌هوشی این حیوان است و به علت اینکه این شیر سن بالایی دارد, بی‌هوش کردن آن ریسک بالایی دارد و ممکن است منجر به تلف شدن حیوان شود.
این فعال محیط زیست با تأکید بر سن بالای شیر به عنوان عامل ضعیف شدن آن گفت: درست است که ضعف شیر به علت سوءتغذیه و شرایط نامناسب باغ وحش ایجاد شده است اما سن بالای شیر نیز در ضعیف شدن آن بی‌تأثیر نیست و شیرهایی با این سن (15 سال) اگر در طبیعت باشند, قطعا از بین می‌روند.
جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
به گفته‌ مدیرکل محیط زیست استان کرمان, صاحب باغ وحش سیرجان که به دنبال شکایت سازمان محیط زیست متواری شده بود, پس از دریافت تذکر از سوی سازمان محیط زیست و مراجع قضایی, به دادسرا احضار شده است. همچنین لغو مجوز این باغ وحش توسط سازمان حفاظت محیط زیست در حال پیگیری است.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری