1
2
3
تغذیه دستی بدون ضرورت برای حیات وحش مضر است
 
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان گفت: نحوه غذا دهی به پرندگان و حیوانات وحشی در تالاب از جانب گردشگران و دوستداران طبیعت باعث بروز مشکلاتی می شود.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-10-14 12:28

به گزارش فاخته، ابراهیم همت بلند در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: ریختن نان خشک و برخی پسماندهای غذایی و گندم برای پرندگان در برخی نقاط بویژه تالاب بین المللی زریوار توسط گردشگران و مردم به یک رسم تبدیل شده است که برای پرندگان زیان آور است.

وی افزود: این امر متأسفانه علاوه بر امکان انتقال بیماری‌ها به سیستم گوارشی و تنفسی از طریق غذای دستی آلوده باعث بروز مشکل در رژیم غذایی پرندگان  می شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مریوان ادامه داد: برخی افراد سودجو همچنین می توانند از این ترفند برای شکار پرندگان وحشی استفاده کنند؛ لذا از عموم مردم درخواست می شود از هر نوع غذا دهی به پرندگان و زیستمندان تالاب خودداری نمایند.

وی اضافه کرد: دانه ریختن برای پرندگان در زمستان یا فصول دیگر بر عکس آنچه عموم مردم می اندیشند نه تنها به سود پرندگان نیست بلکه به زیان آنها نیز است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

همت بلند تصریح کرد: در واقع غذا دادن بطور مستمر به پرندگان وحشی  موجب خلل در نظام طبیعت و اکوسیستمی این گونه از حیوانات خواهد شد و باعث می شود که این پرندگان به شرایط جدید یعنی آماده بودن غذا و کم تحرکی عادت کنند و حتی در ادامه زندگی در بسیاری از موارد به دلیل قرار گرفتن در شرایط سخت به مشکل برخورند و یا بمیرند.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری