• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-12-24 00:00 Time پست قرنطینه دامپزشکی در ورودی قاین راه‌اندازی شد
 
رئیس شبکه دامپزشکی قائن گفت: پست قرنطینه دامپزشکی در معبر ورودی شهر خضری بخش نیمبلوک شهرستان قاینات راه اندازی شد.

به گزارش فاخته، رضا محمودی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پست قرنطینه دامپزشکی شهرستان قاینات با همکاری فرمانداری و فرماندهی نیروی انتظامی این شهرستان در راستای کنترل بیماری تب برفکی و جلوگیری از ترددهای غیر مجاز دام و فرآورده‌های خام دامی راه‌اندازی شد.

وی ادامه داد: با توجه به نقش حمل‌ و نقل غیرمجاز در انتقال و اشاعه بیماری‌های دامی و با هدف برخورد و مقابله با ورود دام‌های غیر بومی و همچنین طیور زنده برای پیشگیری از شیوع و انتقال بیماری های صنعت طیور و مخصوصا آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، پست قرنطینه افتتاح شده است.

رئیس شبکه دامپزشکی قائن تصریح کرد: خوشبختانه همکاری خوبی بین مجموعه دامپزشکی، فرمانداری و نیروی انتظامی برقرار شد و راه‌اندازی این پست قرنطینه دامپزشکی جزو مصوبات شورای تامین شهرستان بود.

محمودی ادامه داد: با توجه به هم مرز بودن شهرستان با خراسان رضوی و مخصوصا شهرستان گناباد که هم اکنون درگیر بیماری تب برفکی است، این امر اقدامی موثر در جلوگیری از ورود بیماری از این محور خواهد بود.

وی اظهار کرد: تمامی محموله‌های دامی اعم از فرآورده‌های خام دامی‌و دام و طیور زنده، جهت حمل و نقل باید دارای مجوز حمل بهداشتی قرنطینه‌ای باشند که در غیر این صورت برابر قانون با آن‌ها برخورد خواهد شد.

محمودی از همکاری شبکه دامپزشکی با شبکه بهداشت و درمان خبر داد و گفت: در راستای کنترل بیماری کرونا، شبکه بهداشت و درمان شهرستان به منظور تست بیماریابی  و تب سنجی همزمان با همکاران ما در محل کانکس دامپزشکی مستقر خواهند شد و این بیماری را کنترل خواهند کرد.

وی از صاحبان و رانندگان خودروهای حمل دام، طیور و فرآورده‌های خام دامی خواست در صورت انتقال دام و طیور یا فرآورده‌ها، برای اخذ مجوز حمل به دامپزشکی مراجعه کرده و همچنین خودروهایی که از خارج استان و مخصوصا استان‌هایی با شیوع بالای این بیماری وارد استان می‌شوند شرایط بهداشتی محموله و همچنین بهداشت فردی در راستای کنترل بیماری کرونا را مد نظر داشته باشند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
 
9 - شوال - 1441
 
2020 - May - 31