1
2
3
اطلاعیه اداره کل دامپزشکی استان هرمزگان در ارتباط با خبر منتشره با عنوان تلفات در حیات وحش بر اثر بیماری آبله در شهرستان بشاگرد
 
اداره کل دامپزشکی هرمزگان در پی انتشار خبری با عنوان تلفات در حیات وحش بر اثر بیماری آبله در شهرستان بشاگرد، اطلاعیه‌ای منتشر کرد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-09-21 11:43

به گزارش فاخته، این اطلاعیه به شرح زیر است:

نظر به انتشار اخباری مبنی بر وقوع تلفات در حیات وحش در شهرستان بشاگرد بر اثر ابتلا به بیماری آبله؛ به استحضار می رساند پیرو گزارش دریافتی از اداره کل حفاظت محیط زیست استان هرمزگان مبنی بر تلفات دو راس قوچ و میش وحشی در منطقه بشاگرد، اکیپ بررسی و پایش بیماریهای دامی اداره کل دامپزشکی به منظور بررسی و پایش دقیق بیماری در جمعیت دامی منطقه، به روستاهای پاراپیون، جنگل، آخران و میهان بخش گافر و پارامون شهرستان بشاگرد اعزام گردید. بنا بر اظهارات دامداران محلی، موردی از بیماری در دامهای اهلی از یک هفته پیش آغاز شده بود ولیکن در بازدید دو روزه کارشناسان هیچگونه تلفاتی در دامهای اهلی و حیوانات وحشی مشاهده نگردید. در معاینات بالینی دامهای بیمار علائمی نظیر تاولهای زیر جلدی، ترشحات از بینی و چشم مشاهده گردید که علائم مذکور ظن به بیماری آبله را تقویت نموده ولی اظهار نظر نهایی در این ارتباط منوط به تائید آزمایشگاهی خواهد بود.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

در ادامه بازدید کارشناسان، آموزش ها و توصیه های لازم به دامداران، دهیاران و اعضاء شورای اسلامی روستاها جهت کنترل بیماری مذکور داده شد و عملیات واکسیناسیون در دامهای سالم بر علیه بیماری طی چند روز آینده عملیاتی و به انجام خواهد رسید.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری