1
2
3
Time 1398-12-23 00:00 Time بیش از ۲ تُن گوشت غیرقابل مصرف در مهاباد کشف شد
مدیر شبکه دامپزشکی مهاباد گفت: ۲ هزار و ۲۳۲ کیلوگرم گوشت قرمز و آلایش مرغی غیرقابل مصرف و فاسد از مراکز توزیع و عرضه مواد پروتئینی در این شهرستان کشف و ضبط شد.
Delivery
Delivery
Delivery

به گزارش فاخته عباس آغاز روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان گوشت به دلیل انقضای تاریخ مصرف و رعایت نکردن شرایط نگهداری طی ۱۰۵ مورد بازرسی، کشف و ضبط و در مکان مناسب معدوم‌سازی شد.

وی ادامه داد: در همین ارتباط برای ۱۲ واحد صنفی متخلف نیز پرونده قضایی تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شد.

وی اضافه کرد: هر محموله از فرآورده‌های خام دامی اعم از گوشت قرمز و گوشت‌مرغ که در سطح مغازه‌ها و رستوران‌های این شهر توزیع می‌شود باید گواهی حمل بهداشتی - قرنطینه‌ای از دامپزشکی شهرستان یا شهرستان های مبدا داشته باشد.

رییس شبکه دامپزشکی مهاباد از عرضه‌کنندگان و تولیدکنندگان فرآورده‌های خام دامی این شهرستان خواست ضمن رعایت اصول بهداشتی و قوانین موجود با گروه‌های نظارت دامپزشکی همکاری لازم را داشته باشند.

آغاز گفت: شهروندان درصورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی موضوع را از طریق تماس با شماره تلفن‌های ۴۲۴۴۲۲۲۸ و ۴۲۴۴۲۲۲۹ به این شبکه اطلاع دهند تا در کمترین زمان موضوع بررسی شود.

وی تاکید کرد: شهروندان مهابادی گوشت دام را از قصابان دوره‌گرد خریداری نکنند و از گوشت‌هایی که مهر دامپزشکی دارند و بهداشتی هستند استفاده کنند.

مهاباد با ۲۳۷ هزار نفر جمعیت دارای ۶۰ واحد عرضه فرآورده‌های خام دامی است؛ در شهرستان مهاباد ۲۴۰ هزار راس دام سبک و ۲۴ هزار راس دام سنگین وجود دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری