1
2
3
حضور دکتر «افشین ابراهیمی» از دامپزشکان فعال مشهدی در بخش بین الملل جشنواره تئاتر کارتاژ تونس
 
نمایش ايرانی «صنعان» موفق به حضور در بخش رقابت حرفه‌ای بین‌الملل جشنواره بین‌المللی تئاتر کارتاژ سال ۲۰۲۱ تونس شد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-09-17 13:12

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، گروه تئاتر قاصدک با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس و به دعوت دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر کارتاژ سال ۲۰۲۱ تونس با نمایش ايرانی «صنعان» موفق به حضور در بخش رقابت حرفه‌ای بین‌الملل بیست‌ودومین دوره این جشنواره شد.
نمایش صنعان برداشتی آزاد از منطق الطیر، اثری از شاعر و عارف بزرگ ایرانی عطار نیشابوری است که علی اکبر خداشناس، افزون بر استفاده از ملاک‌ها و نمادهای ایرانی، تلفیقی از ادبیات و موسیقی بسیار غنی فارسی را برای جهانیان به نمایش گذاشته است.
داستان، پیرمردی روحانی و عابد است که پس از سال‌ها عبادت با دیدن دختری مسیحی تمام دل و دین و عقل را در پی عاشقی این دختر بر باد می‌دهد و سپس، تفاوت عشق زمینی و آسمانی بر او آشکار می‌شود و این عشق زمینی را به عشقی آسمانی تبدیل می‌کند و در این راه، دختر مسیحی نیز به آگاهی به عشق واقعی رو به سوی اسلام آورده و عشق واقعی را در این راه می‌یابد.
نمایش صنعان توسط علی اکبر خداشناس، نویسنده، کارگردان و فیلمساز مشهدی نوشته، طراحی و کارگردانی شده است و سایر عوامل این نمایش عبارتند از بازیگران: شراره رخام، امیر احسان امیرپور، الهه پژوهی، سهیلا قربانی، رضا عنایتی / مدیر صحنه: سعید بابایی، عکاس و فیلمبردار: افشین ابراهیمی.

به گزارش فاخته، دکتر افشین ابراهیمی، نایب رئیس انجمن داروخانه‌های استان خراسان رضوی و از فعالان دامپزشکی بخش خصوصی در مشهد است که عضو انجمن عکاسی استان نیز می باشد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

گفتنی است؛ بیست‌ودومین دوره جشنواره بین‌المللی تئاتر کارتاژ از ۴ الی ۱۲ دسامبر سال ۲۰۲۱ برابر با (13 تا 21 آذرماه) در شهر تونس با حضور بسیاری از کشورهای صاحب سبک تئاتر برگزار می‌شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری