1
2
3
حضور دو وزیر به طور همزمان در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی؛
"رازی" یک موسسه از جنس وزارت بهداشت است
 
وزیر جهاد کشاورزی، نقش موسسه رازی را در امنیت غذایی و انسانی فوق العاده و این موسسه را در کشور بی رقیب دانست و خواستار حمایت وزارت بهداشت از این موسسه شد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-09-06 11:44

به گزارش فاخته به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، سیدجواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی در نشست مشترک با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی برگزار شد، اظهار کرد: از ۱۱ واکسن تولیدی در کشور، ۷ واکسن توسط این موسسه تولید می شود و اگر این موسسه نبود باید ارز زیادی از کشور خارج می شد.

وی افزود: نقش موسسه رازی در امنیت غذایی و انسانی فوق العاده و این موسسه در کشور بی رقیب است.

ساداتی نژاد با بیان این که باید از این موسسه حمایت شود، گفت: این مجموعه بر اساس رسالت خود، کار تولید واکسن رازی کوو پارس را در سال ۹۸ شروع کرده و این واکسن را با پروتئین نوترکیب ساخته است که اثرگذاری و ایمنی زایی بیشتری نسبت به واکسن های دیگر دارد.

وی افزود: این موسسه دانشمندان ارزشمندی دارد که با جسارت خود توانستند واکسنی را تولید کنند که در دنیا کم نظیر است.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: "رازی" یک موسسه از جنس وزارت بهداشت است و با این که زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی است اما وزارت بهداشت هم باید این موسسه را خانه خود بداند و از این موسسه حمایت کند.

وی افزود: این موسسه پشتوانه سلامت مردم ایران است بنابراین انتظار داریم در خرید تکنولوژی و مواد اولیه به این موسسه کمک کنید.

وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: موسسه رازی در روز اول فاز ۳ بالینی قول تولید ۵ میلیون دز واکسن در فصل پاییز را داد و به عهد خود عمل کرد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

وی خواستار مجوز صادرات برای واکسن کوو پارس رازی شد و عنوان کرد: اولویت ما واکسیناسیون داخلی توسط این واکسن است اما پس از تزریق داخلی این واکسن، اجازه دهید این موسسه به درخواست های خارجی خود پاسخ مثبت بدهد.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری