1
2
3
اخذ مجوز آزمون تشخیص بیماری لکه سفید میگو در قشم
 
مدیرعامل شرکت نظارت بر ضوابط انسانی و استاندارد قشم از اخذ مجوز آزمون تشخیص بیماری لکه سفید (white spot) میگو با روش Real time PCR از سازمان دامپزشکی کشور توسط این شرکت خبر داد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-09-02 20:06

به گزارش فاخته به نقل از فارس، شهروز آبراری صبح امروز با بیان این مطلب، اظهار کرد: یکی از چالش‌ها در تولید میگو، موضوع بهداشت و بیماری‌های مربوط به آن است که در صورت بروز آلودگی صنعت پرورش خسارات فراوانی متحمل می‌شود

وی ادامه داد: عوامل این بیماری به راحتی می‌تواند بوسیله انواع سخت پوستان دیگر، حتی از طریق فیتوپلانکتون‌ها و لارو حشرات منتقل شود و از علائم بیماری ظاهر شدن لکه‌های سفید ابتدا در سر و سپس در تمام بدن میگو، کم شدن اشتهای میگو، قرمز شدن اندام‌ها و تلفات شدید در عرض یک هفته است.

به گفته آبراری؛ با اخذ این مجوز و انجام آزمایش‌های مرتبط می توان با تشخیص سریع و به موقع از شیوع بیماری لکه سفید در مزارع میگو جزیره قشم جلوگیری کرد.

وی با اشاره به رویکرد توسعه ای منطقه آزاد قشم در زمینه صنایع شیلاتی ادامه داد: روش‌های مولکولی متعددی از جمله  PCR برای شناسائی عامل بیماری لکه سفید ابداع شده  و در حال حاضر این روش موثرترین ابزار تشخیص این ویروس است.

مدیرعامل شرکت نظارت بر ضوابط انسانی و استاندارد قشم تصریح کرد: با توجه به نیاز تشخیص بیماری لکه سفید در لاروهای میگوی وارداتی و همچنین در دوران تولید میگو، این شرکت می تواند به عنوان بازویی جهت افزایش توان تولید محصولات باکیفیت برای صادرات میگو ایفای نقش کند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

گفتنی است؛ بیماری لکه سفید یک بیماری ویروسی مهم میگو است که باعث مرگ و میر بالا و ضرر و زیان اقتصادی در صنعت پرورش میگو در مناطق مختلف جهان شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-38901369
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری