• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-12-20 00:00 Time امکانات تشخیص کرونا در حیوانات را در کشور نداریم/ مراجعات به دامپزشکی‌ها کاهش پیدا کرده است
 
رئیس بیمارستان دامپزشکی به بیان توضیحاتی درباره میزان ابتلای حیوانات به کرونا در کشور و امکانات تشخیص این بیماری در آن‌ها پرداخت.

به گزارش فاخته دکتر پیمان محبی رئیس بیمارستان دامپزشکی در گفت وگو با خبرگزاری میزان، درباره میزان ابتلای حیوانات به این بیماری توضیحاتی ارائه داد و گفت: تعداد مراجعات مردم به بیمارستان به درمان حیوانات خود زیاد نشده و حتی در این مدت که با شیوع کرونا مواجه شده ایم کمتر هم شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه هر ساله نزدیک عید مردم حیوانات خود را برای انجام چکاب کامل نزد دامپزشک می‌آورند، ولی امسال این میزان خیلی کاهش یافته است افزود: در فضای مجازی اطلاع رسانی کرده ایم که با این شرایط شیوع کرونا افراد فقط برای مراجعات ضروری مراجعه کنند.
محبی در پاسخ به این سوال که آیا حیوانی هم در اثر ابتلا به کرونا در مدت اخیر به این بیمارستان مراجعه کرده است یا خیر؟ گفت: امکان تشخیص ویروس کرونا در حیوانات در حال حاضر در کشور ما وجود ندارد. در آمار‌های جهانی نیز گزارشی دال بر بیمار شدن حیوانات در اثر ابتلا به کرونا را نداریم، ولی گزارش جدا شدن ویروس از حیوان خانگی را داریم که به صورت ضعیف هم جدا می‌شود؛ که این مورد نشان دهنده این است که ویروسی که از حیوان جدا شده باعث ابتلای حیوان به کرونا نشده است.

وی با بیان اینکه این ویروس در حیوانات خانگی تاثیری ندارد و مردم دچار ترس نشوند اظهار کرد: مردم اگر بهداشت عمومی حیوانات خود را رعایت کنند همانطور که ما باید بهداشت خود را در این شرایط رعایت کنیم جای نگرانی نیست.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹
 
13 - ربيع أول - 1442
 
2020 - Oct - 29