1
2
3
جزئیات تلفات ۱۸۰ رأس گوسفند دامدار لوشانی تشریح شد
 
مدیرکل دامپزشکی استان گیلان با تأیید تلفات ۱۸۰ رأس گوسفند دامدار لوشانی گفت: به نظر می‌رسد با توجه به فصل کود دهی باغات زیتون در رودبار، گوسفندان از کودهای شیمیایی مصرف و نهایتاً با مسمومیت تلف‌شده باشند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-08-25 20:02

به گزارش فاخته به نقل از فارس، چندی پیش کلیپی در فضای مجازی منتشر شد که در آن راوی ادعا می‌کرد گوسفندان یک دامدار لوشانی براثر مصرف تعمدی سم توسط عده‌ای تلف‌شده‌اند.

همچنین در آن کلیپ روایت کننده مدعی شده بود که سم مصرف‌شده توسط گوسفندان در جوی آب ریخته شده و نهایتاً منجر به تلفات سنگین دام‌ها شده است.

سهراب عاقبتی، مدیرکل دامپزشکی گیلان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با تأیید این خبر گفته است که ۱۸۰ رأس دام سبک این دامدار اهل لوشان تلف‌شده است.

به گفته وی، این تلفات پنج روز پیش بوده است و علاوه بر کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان، کارشناسان دامپزشکی اداره کل نیز از محل تلفات این دام‌ها بازدید کرده‌اند.

مدیرکل دامپزشکی گیلان همچنین اعلام کرده که هیچ‌کدام از دام‌ها بیمه نبوده‌اند و لاجرم این دامدار نمی‌تواند از خدمات حمایتی بیمه نیز بهره‌مند شود.

عاقبتی دلیل تلفات دام‌ها را با توجه به مشاهدات و بررسی‌های میدانی صورت گرفته و همچنین نشانه‌های کالبدگشایی در دام‌های تلف‌شده، مشکوک به مسمومیت دانسته و گفته است به نظر می‌رسد با توجه به فصل کود دهی باغات زیتون در رودبار، گوسفندان از کودهای شیمیایی مصرف و نهایتاً با مسمومیت تلف‌شده باشند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

گفته‌شده دامدار نیز در پی این تلفات هرگونه خصومت شخصی افراد را رد کرده و در مراجع ذیصلاح نیز شکایتی نبرده است.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری