1
2
3
بهره‌برداری از مجتمع پرنده‌فروشان مشهد تا انتهای سال ۱۴۰۰
 
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با سرمایه‌گذار این پروژه پیش‌بینی می‌شود، نخستین مجتمع ساماندهی صنفی پرنده فروشان مشهد تا پایان سال جاری آماده بهره‌برداری شود.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-08-22 11:53

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی یعقوبی اظهار کرد: بازار پرنده‌فروشان به‌دلیل نوع فعالیت خود، از آلایندگی محیطی و معضلات بهداشتی بسیار بالایی برخوردار است و بنابر نظر کارشناسان بهداشت و دامپزشکی، حضور این مشاغل در محل‌های پرتردد، بافت‌های مسکونی و در مجاورت فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی، مخاطرات بسیار زیادی از جمله انتقال انواع بیماری‌های مشترک میان انسان و حیوانات را به همراه دارد و در صورتی که برخی بیماری‌ها نظیر آنفولانزای مرغی در این واحدهای صنفی بروز کند، بخش زیادی از محیط پیرامونی این واحدها آلوده می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد افزود: لزوم حفظ سلامت شهروندان و رعایت اصول بهداشتی موجب شد تا در اواخر سال ۹۷، عملیات اجرایی اولین مجتمع ساماندهی پرنده‌فروشان مشهد واقع در خیابان توس ۹۷، با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آغاز شود که این پروژه تاکنون، پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی داشته است.

وی بیان کرد: این مجتمع صنفی در فضایی به وسعت بیش از یک و نیم هکتار ایجاد شده و دارای بیش از ۷۰ غرفه عرضه و فروش پرندگان و غرفه‌های خدماتی مرتبط است.

یعقوبی خاطرنشان کرد: همچنین واحدهای مختلفی نظیر کلینیک ویژه پرندگان، داروخانه، اتاق قرنطینه و ایزوله، عرضه انواع دان و خوراک پرندگان و فضای نمایشگاهی و آزمایشگاهی در این مجتمع پیش‌بینی شده است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد اضافه کرد: با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته با سرمایه‌گذار این پروژه پیش‌بینی می‌شود، نخستین مجتمع ساماندهی صنفی پرنده‌فروشان مشهد تا پایان سال جاری آماده بهره‌برداری شود.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری