1
2
3
خطر انتقال ویروس کرونا به حیات وحش
 
تاکنون در سراسر جهان، کرونا در گربه‌ها، سگ‌ها، راسوها، یوزپلنگ‌های آمریکایی و گوریل‌ها گزارش شده است.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-08-22 11:35

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری فارس، تحقیقات جدید نشان می‌دهد گوزن‌ها  ویروس کرونا را از انسان‌ها دریافت می‌کنند و به حیوانات دیگر منتقل  می‌کنند. چنین مشکلی برای گونه‌های دیگر از جمعیت‌های حیوانی نیز وجود دارد و این موضوع پیامدهای نگران کننده‌ای دارد که مهار ویروس را دشوار کرده و احتمال ایجاد سویه‌های جدید را بیشتر می کند.

طبق پژوهشی که در منطقه آیووا آمریکا انجام شد، حدود یک سوم از جمعیت گوزن‌ها که در این منطقه در طول نه ماه نمونه‌گیری شدند، ویروس فعال داشتند و ۸۰% از آن‌ها بین ماه‌های نوامبر و ژانویه بیشترین میزان ابتلا یعنی ۸۰% را نشان دادند.  

این پژوهش، نتایج تحقیقات قبلی که در آن اعلام شده بود یک سوم گوزن‌ها در یکی دیگر از ایالت‌های آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده بودند را تایید می‌کند.

بر اساس تحلیل انجام شده بر این تحقیقات، این احتمال وجود دارد که ویروس کرونا از انسان‌ها از طریق تماس‌های گوناگون به گوزن منتقل شده و سپس در میان دیگر گوزن‌ها منتشر شده باشد.

نتایج این تحقیقات دانشمندان را حیرت زده کرد. آن‌ها احتمال مبتلا شدن گوزن را می‌دادند اما ابتلای چهار عدد از پنج گوزن در اوج ابتلا و شدت انتقال آن بین حیوانات حیرت آور بوده است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

تاکنون در سراسر جهان کرونا در گربه‌ها، سگ‌ها، راسوها، یوزپلنگ‌های آمریکایی و گوریل‌ها گزارش شده است. کارشناسان می‌گویند ویروسی که می‌تواند بین حیوانات و انسان‌ها انتقال یابد، حذف آن بسیار دشوارتر خواهد بود.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری