1
2
3
نگرانی از احتمال شیوع آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در خراسان شمالی
 
مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی نسبت به احتمال شیوع بیماری فوق حاد آنفلوآنزای پرندگان در استان، هشدار داد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-08-10 19:19

به گزارش فاخته به نقل از ایسنا، دکتر حمید رمضانی در جلسه ستاد استانی پیشگیری از آنفلوآنزا که در استانداری خراسان شمالی برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به مثبت شدن یک مورد آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان سمنان و تایید آن توسط دامپزشکی کشور، احتمال سرایت این بیماری به طیور خراسان شمالی نیز وجود دارد.
وی افزود: ممکن است این بیماری در شهرستان های گرمه، جاجرم و اسفراین در خراسان شمالی به خاطر نزدیکی با سمنان و قرار داشتن در مسیر مهاجرت پرندگان آن استان، وجود داشته باشد.
وی از آمادگی کامل تمامی تیم های دامپزشکی استان برای مقابله با این بیماری خبر داد و گفت: گشت های مشترک ادارات کل دامپزشکی و محیط زیست استان آغاز شده تا در صورت مشاهده نخستین عامل از این بیماری، اقدامات لازم انجام شود.
دکتر رمضانی تاکید کرد: مقابله با این بیماری با واکسیناسیون طیور امکان پذیر است و برای پیشگیری از سرایت این بیماری در صورت مشاهده، باید اقدامات قرنطینه ای و امنیت زیستی در واحدهای طیور صنعتی و روستاها به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

مدیرکل دامپزشکی خراسان شمالی اظهار کرد: از تمامی پرورش دهندگان طیور صنعتی در تمام سطوح و روستاییان درخواست می‌شود ضمن ارتقای سطح هوشیاری و سطح مغازه امنیت زیستی هر گونه تلفات غیر طبیعی را در اسرع وقت به نزدیکترین اداره دامپزشکی در استان گزارش کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری