• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-12-18 00:00 Time علت مرگ پرندگان آزاد پرواز در زنجان بررسی شد/ هیچ بیماری در مرغداری‌ها وجود ندارد
 
معاون سلامت دامپزشکی استان زنجان با اشاره به مرگ تعدادی از پرندگان آزاد پرواز در زنجان و ابهر، گفت: احتمال می‌دهیم، نیوکاسل علت مرگ پرندگان آزاد پرواز است.

به گزارش فاخته دکتر مجید اسکندرپور در گفت‌وگو با موج رسا; با اشاره به مرگ پرندگان آزاد پرواز در زنجان و ابهر، اظهار کرد: جواب نمونه‌گیری‌های انجام‌شده در بحث بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان  خوشبختانه منفی است.

وی با بیان اینکه به‌احتمال‌زیاد علت مرگ این پرندگان بیماری نیوکاسل است، ابراز کرد: طبق نتایج آزمایشگاهی به نظر می رسد نیوکاسل که بیماری شایعی در بین پرندگان است اتحمال مرگ پرندگان باشد.

معاون بهداشت دامپزشکی استان زنجان با اشاره به تراکم بالای مرغداری‌ها به دلیل جوجه ریزی های انجام‌شده برای شب عید، تصریح کرد: خوشبختانه هیچ بیماری در مرغداری‌های استان زنجان وجود ندارد.

وی با بیان اینکه مرغداری‌های استان زنجان اصول امنیت زیستی بالایی دارند و احتمال سرایت این بیماری به مرغداری‌ها بعید است، عنوان کرد: درصورتی‌که اصول مراقبتی در مرغداری‌ها رعایت نشده باشد برای مثال انبار دان مرغداری با ورود این پردگان آلوده‌شده باشد می‌توان احتمال سرایت این بیماری را به مرغداری‌ها داد اما مرغداری‌های استان با توجه به تجربه‌ای که دارند اقدامات پیشگیرانه را حتما انجام می دهند.

اسکندپور با بیان اینکه در بین پرندگان آزاد پرواز  انواع بیماری‌ها  وجود دارد، خاطرنشان کرد: وجود بیماری در بین پرندگان آزاد پرواز به معنی وجود همان بیماری در مرغداری‌ها نیست.

وی بیان کرد: احتمال مسمومیت پرندگان به دلیل سم‌پاشی‌ها و مواد ضدعفونی کننده هم وجود دارد.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
 
24 - ذو الحجة - 1441
 
2020 - Aug - 13