1
2
3
نایب رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی:
لحظه لحظه عمر کسانی که در کشتارگاه ها وظیفه نظارت بر ذبح شرعی را بر عهده دارند ، عمل به قرآن است
 
همایش حلال و دوره آموزشی ویژه روحانیون ناظر شرعی کشتارگاه های استان اصفهان با حضور خانواده های آنان برگزار شد
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-07-25 13:35

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اصفهان؛ همایش حلال و دوره آموزشی روحانیون ناظر شرعی کشتارگاه های استان اصفهان با حضور دکتر مقتدایی نماینده مردم شریف شهرستان اصفهان  دکتر ایراندوست معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان، حجت الاسلام و المسلمین بختیاری مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه اداره کل دامپزشکی استان و روحانیون ناظر شرعی کشتارگاه های دام و طیور استان به همراه خانواده های آنان، روز پنجشنبه 22 مهر ماه 1400 در محل مجتمع فرهنگی آموزشی شیخ بهایی اصفهان برگزار گردید.

ابتدا حجت الاسلام و المسلمین اباذر بختیاری مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه سازمان جهاد کشاورزی استان از زحمات شبانه روزی ناظرین شرعی کشتارگاه ها تشکر و قدردانی نمود.

 وی در ادامه پیرامون تخصصی بودن وظایف نظارت  شرعی در کشتارگاه ها صحبت نمود و با توجه به ظرفیت علمی و عملی ناظرین این حوزه، بر ارتقاء عملکرد ها تاکید نمود.

سپس حجت الاسلام و المسلمین احمدرضا کیانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دامپزشکی استان به سپردن مسئولیت ناظر شرعی اشاره و گزارشی از اجرای آموزش های تئوری و عملی مستمر ویژه ناطرین شرعی کشتارگاه ها ارائه نمود.

وی به عملکرد بسیار خوب روحانیون ناظرین شرعی کشتارگاه های استان اصفهان در سطح کشور اشاره و از زحمات آنان تقدیر و افزایش حساسیت ها را خواستار شد.

حجت الاسلام و المسلمین کیانی گزارشی نیز از بازرسی های صورت گرفته بر عملکرد ناظرین شرعی کشتارگاه های دام و طیور استان ارائه و ضمن تشکر و قدردانی از زحمت کشان این حوزه، از برخورد با سهل انگاری های احتمالی سخن گفت.  

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه دامپزشکی استان به ضعف قوانین موجود در زمینه نظارت شرعی بر ذبح دام اشاره و اصلاح آن در سطح مجلس شورای اسلامی را خواستار شد.

در ادامه دکتر مقتدایی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات صادقانه ناظرین ذبح شرعی در راستای تهیه غذایی حلال و پاک، پیرامون اهمیت وظایف حاکمیتی ناظرین شرعی سخن گفت.

وی گفت: لحظه لحظه عمر کسانی که در کشتارگاه ها وظیفه نظارت بر ذبح شرعی را بر عهنده دارند، عمل به قرآن بوده و بدون تردید کمک به جامعه برای دستیابی ابعاد قرآنی است و این کار بسیار با اعظمتی است.

نماینده مردم شریف شهرستان اصفهان در مجلس شورای اسلامی در بخشی دیگر تصریح کرد: نظارت شرعی شغل کاملا قرآنی است زیرا جامعه از حلیت و طیب بودن آن بهره مند می شوند.

دکتر مقتدایی با اشاره به حساسیت بسیار بالای وظایف ناظرین شرعی در کشتارگاه ها و تشبیه آن به نوعی قضاوت، بر نهایت دقت و حساسیت در امر نظارت تاکید نمود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره اهمیت مصرف غذای حلال در زندگی انسان ها، خطاب به ناظرین شرعی کشتارگاه ها گفت: به وظیفه خودتان صرفا به عنوان یک شغل نگاه نکنید بلکه این وظیفه بخشی از اجرای حقوق اسلامی، تحقق منویات دینی، بخشی از شکل گیری جامعه سالم اسلامی است و این سلامت، شامل سلامت فیزیکی، معنوی، فکری و روان افراد می باشد.

نماینده مردم شریف شهرستان اصفهان در مجلس شورای اسلامی به مشکلات بیان شده در حوزه کاری نظارت شرعی بر ذبح دام اشاره و اظهار نمود: همه باید در این راستا گره گشایی نمایند.

دکتر مقتدایی در پایان خطاب به روحانیون ناظر شرعی کشتارگاه های استان اصفهان گفت: به نمایندگی از مردم شریف اصفهان دستتان را به گرمی می فشارم و درخواست می نمایم شکرگزار این کار ویژه که خداوند برایتان مقرر نموده است، باشید و شکر آن، حسن اجرای کار است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

شایان ذکر است برگزاری کلاس آموزشی تخصصی ویژه ناظرین شرعی کشتارگاه های استان با تدریس حجت الاسلام و المسلمین عظیما، برگزاری کلاس آموزشی ویژه خانواده های ناظرین(همسران و فرزندان)، سخنرانی دکتر ایراندوست معاو.ن بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان و تشکر و قدرانی از خدمات صادقانه ناظرین شرعی و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین رنجبر رئیس ستاد زکات استان پیرامون ترویج فرهنگ پرداخت زکات از دیگر برنامه های همایش حلال استان اصفهان بود.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-38901369
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری